Příběh velkého odhodlání! Neměl nikdy chodit, teď si Fabio Pisacane splnil sen v Serii A


4363


Diagnóza byla kritická. Pokud přežiješ, nebudeš chodit. Přesto se Fabio Pisacane vrátil k fotbalu.

Obdivuhodný člověk. To je 30letý fotbalista italské Cagliari. Po těžké nemoci se dočkal svého debutu v nejvyšší italské soutěži, vítězného debutu. Šťastný obránce si užil výhru 3:0 nad Atalantou.

Fabio Pisacane však tohle nikdy neměl prožít. Jeho nadějnou fotbalovou kariéru zničila nemoc ještě před pubertou.

“Jednoho dne jsem se probudil a nemohl jsem se hýbat. Mé tělo bylo úplně paralizované,” popsal Fabio své neštěstí. Šlo o Guillain-Barrého syndrom. Díky této zlé chorobě nemohl ovládat žádný sval na svém těle. V nemocnici byl uvázán na lůžko. Dokonce upadl do kómatu. Jeho stav byl kritický.

Podvod a šaškárna! Gólman si nechal dát gól přes celé hřiště. Pěkné divadýlko

Doktoři měli jasno: Pokud přežije, fotbal už si nezahraje. Fabio se ale díky své zarputilosti z nemoci dostal. Dokonce se vrátil k fotbalu. Začal v nižších italských soutěžích. Postupně se dopracoval až do týmu Cagliari.

Teď ve svých 30 letech poprvé v životě okusil Serii A. Neskutečné odhodlání. V pozápasovém rozhovoru se pak Fabio neubránil emocím. Jeho vděčné slzy štěstí jsou všeříkající.

Aby však byl jeho příběh kompletní, musíme také zmínit, že Fabio odmítl úplatek. Tehdy mu ve třetí lize přistálo na stůl 50 tisíc eur. Tedy pořádný balík peněz. Díky tomuto činu se stal ambasadorem FIFA a za odměnu dostal trénink s italskou repre.

Fabio Pisacane je zkrátka výjimečný fotbalista, který si zaslouží velký obdiv.