PŘESTUPOVÁ BOMBA! V Žilině se urodil nejdražší přestup v historii slovenské fotbalové ligy


11415


Kdo by to byl řekl. Ani Hamšík nebo Kucka nestáli tolik, když opouštěli Slovensko. Doposud byl nejdražší Vratislav Greško a po něm Tomáš Hubočan. Mladý záložník MŠK Žiliny László Bénes přestoupil do Borussie Mönchengladbach.  Německý účastník Bundesligy položil na stůl víc jak 5 milionů eur. Kontrakt je podepsán na 5 let.

“Jsme velmi potěšeni, že se László rozhodl připojit k Borrusii. Je to velký talent. Sledovali jsme ho dlouhou dobu. Je to levonohý fotbalista, který dokáže hrát ve středu stejně jako na křídle. I přes to, že je mu 18 let, odehrál celou sezónu v nejvyšší soutěži a odehrál také 8 kvalifikačních utkání Evropské ligy,” řekl manažer Borrusie Max Eberl.

Trenér MŠK Žiliny Adrián Guľa přiznal, že zájem byl o jeho svěřence obrovský. Mladého talenta chtěla získat švýcarská Basilej nebo londýnský Arsenal. Vedení Žiliny spolu s hráčovým agentem se však shodli, že pokud půjde hráč na přestup, tak jedině do klubu, kde bude mít šanci hrát. A to Borussia plně splňuje. Navíc není žádným tajemstvím, že velmi dobře pracuje s mladými fotbalisty.

Slovenský fotbal má tak další velké želízko v zahraniční lize. Uvidíme, zdali se prosadí a vyroste z něho třeba druhá Hamšík.