Přestupová bomba na trase Barcelona – Real Madrid? Neymar se podruhé sešel s vedením Realu! Tady se něco kuje


15787


Tohle by byl přestup léta! Hvězdný útočník Barcelony by se mohl stěhovat k největšímu rivalovi klubu, do Realu Madrid. Jeho úzký kontakt s vedením Madridského klubu je více než podezřelý.

Dlouhou dobu se nestalo, aby tyto dva celky, Real Madrid a Barcelona, mezi sebou obchodovaly, ale blíží se možná konec této doby. Poslední měsíce se spekuluje o možném odkupu brazilské hvězdy Florentinem Perézem z Realu Madrid, ale vždy byly tyto spekulace ihned smeteny jasnými argumenty. Jenže příběh s děravým scénářem se stává realitou a tato možnost tady vážně je. Neymar by Real Madrid vyšel na cca 194 mil. eur, což by byl nejdražší přestup v historii fotbalu.

Co hraje velkou roli v těchto, už možná ne jen spekulacích? Otec Neymara se sešel s prezidentem Realu Madrid, Florentinem Perézem, aby vyslyšel návrh a plány tohoto ambiciózního prezidenta. A to ne jednou, ale už dvakrát. Další střípek je ten, že Neymara už unavují tahanice se soudem, ohledně jeho přesunu do barcelonské metropole a jeho zatajené pravé přestupní ceny. V posledních dnech ale má největší podíl do této debaty hráčův plat. Barcelona, jak je známo, bude po dobu čtyř let rekonstruovat slavný Camp Nou. Jenomže situace se sešla s Neymarovým požadavkem na zvýšení platu, který není zrovna malý a na to rozhodně Barcelona nemá.

A tak se oči upírají na Real Madrid a jeho prezidenta Florentina Peréze, který má o hvězdu zájem. Všichni to o něm vědí, že chce z Realu Madrid udělat celosvětový hit a přerušit tak barcelonskou hegemonii. Peréz by mohl vykoupit Neymara i za cenu přestupní klauzule, 194 mil. eur, i když by se týmová kasička rozhodně zatřásla. Real Madrid je ale znám tím, že dokáže na svých hráčích vydělat nemalé peníze a tak by přestup Neymara nemusel vyjít bílý balet až tak draho, v náhledu několika málo let. Přece jen celosvětovými ikonami jsou Ronaldo a Messi, jenomže Argentinci je o čtyři a Portugalci dokonce o sedm let více jako Neymarovi. Proto drží všechny trumfy budoucích let ve svých rukou právě Brazilec, a to moc dobře ví i sám Florentino.

Jenomže všechno není tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Brazilec by mohl narušit momentálně kladnou morálku týmu… Neymarovi byl přislíben plat ve výši 20mil. eur, což by se určitě nelíbilo takovým hvězdám, jako jsou Kroos (7 mil. eur), Modrič (6 mil. eur), Benzema (5 mil. eur), Bale (9 mil. eur) či Ramos (10mil. eur). Jen sám Ronaldo nebere o moc více, “pouhých“ 22 mil. eur. Další trhlinka je v taktickém plánu. Přece jen je Neymar zvyklý hrát na levé straně, ale ta patří CR7. Brazilec by se tak musel posunout více do středu, ale tam operují Isco a James Rodríguez, i když není vůbec jisté, že aspoň jeden v klubu po sezóně zůstane.

Takže kdo ví, kde Brazilec zakotví po sezóně, jestli to budou stále Blaugranas nebo Real Madrid, či úplně někdo jiný. Zájem projevil třeba i Paris Saint-Germanie.