Přestup Sissoka zpečetěn?! Francouzský záložník je na cestě do ambiciózního velkoklubu


10562


Dlouhé týdny plné nejistoty. Takhle by se dalo charakterizovat letošní léto pro francouzského reprezentanta Moussu Sissoka. Hvězda finále EURA sestoupila překvapivě s Newcastle v Premier League a ve svých nejlepších letech si nemůže dovolit, byť třeba jen jedinou, sezonu ve 2. lize.

Chceš protein se slevou témeř 1200 Kč?

Proto odchovanec Toulouse FC naléhal celé léto na agenta, trénoval individuálně a často dával prohlášení do médií (doslova totiž “žádal” přes novináře např. Real nebo Arsenal, aby mu ukončili muka na severu Anglie).

Vypadá to, že teď se mu tahle “usilovná snaha” vyplatila. S konkrétní nabídkou za středopolaře s malijskými kořeny přišel Inter Milán a vážnost spekulací umocnilo dnešní prohlášení prezidenta klubu Thohira, že do konce calciomercata ještě podepíše 1-2 hráče (pravděpodobně právě Sissoka a Joao Mária ze Sportingu).

Ex-plzeňský Lecjaks se parádně trefil! Ve švýcarské lize vyslal pořádnou pumelici

Podle Transfermarktu má Sissoko hodnotu 13 milionů eur, ale Nerazzurri si budou muset výrazně připlatit. Podle francouzských médií tak milánský celek nabízí 35 milionů eur. Newcastle žádá údajně 40, a to i z toho důvodu, že Moussova smlouva má ještě další 3 roky trvání.

“Jsem tady už 3,5 roku. Dal jsem tomuto klubu vše a chci hrát velké zápasy. Pro to ale budu muset jít někam jinam,” zdůvodňuje svou snahu o přestup Sissoko. “Fanoušci by měli porozumět mé situaci a já pevně věřím, že se tak stane a všechno bude v pohodě.”

Sissoko dal v minulé sezoně Premier League 1 gól a u 8 asistoval. Odehrál zároveň 37 zápasů a byl jednou z mála opor sestupujícího velikána.