Přepadení! Maskovaní lupiči chtěli vykrást Rooneyho zámek, zasahoval i vrtulník


5409


Je to klidná čtvrť pro boháče. Jenže ve čtvrtek to na předměstí Manchesteru v Cheshire vypadalo jako v akčním filmu. Důvod? Rooneyho luxusní zámek a maskovaní lupiči.

Anglie má nový příběh, který v příštích dnech bude plnit stránky novin. Zloději se totiž chtěli vloupat do paláce ikony Manchesteru United Wayna Rooneyho. “Vypadalo to, jako by se tady natáčel akční film, jsme v šoku,” popsali událost Rooneyho sousedé.

Nejspíš nebyli daleko od pravdy. Před domem útočníka Red Devils stála policejní auta, psovodi pročesávali okolí a ve vzduchu kroužil policejní vrtulník…

Rooney si v té době plnil povinnosti v klubu (na programu byl charitativní mač s Evertonem), zatímco jeho žena Colleen byla s dětmi doma. Dovnitř se ale neznámí chlapíci nedostali.

Ronneyho hnízdečko za asi 200 milionů korun má totiž nejmodernější zabezpečení. Když došlo na vloupačku, okamžitě začaly houkat sirény (ač se zlodějům část zabezpečení podařilo vypnout) a tamní policejní stanice dostala zprávu.

“Jeho dům je jako pevnost. Wayne má úžasné zabezpečení, aby se ubezpečil, že je jeho rodina v pořádku, zatímco je pryč,” řekl další z Rooneyho sousedů.

Zloději okamžitě utekli, když se spustil alarm. Policie nikoho nezadržela. “Všude jen blikala světla a hemžilo se to tady policajty. Nevypadalo to ale, že někoho chytili,” dodal další svědek události.