Pozdvižení ve Spartě! Tomáš Rosický je v týmu jen pár dnů a už láme rekordy


10668


Českou ligu po letech posílilo opravdu výrazné jméno. Ve Spartě bude působit Tomáš Rosický. Sparťanští si od bývalého Kanonýra slibují mnohé. Nejenže má zkvalitnit hru nebo přitáhnout více fanoušků do hlediště. Jméno Tomáše Rosického má být také hlavní tváří sparťanského merchandisingu (prodej suvenýrů, upomínkových předmětů atd.)

Na Letné ještě pořádně nerozjeli ani prodej dresů a Rosického jmenovka už trhá rekordy. Jenom během prvních dvou dnů od Rosického příchodu se prodalo 150 kusů dresů. Zájem je jak o originály (cca 3 000 Kč), tak o repliky (cca 1 200 Kč). Ve světovém měřítku nijak závratná čísla, v Česku fotbalový boom. Také vedoucí sparťanského fanshopu přiznává, že takový zájem ještě nezažil.

10 kroků k finanční svobodě? Víme, jak na to

Doposud nejúspěšnější byl prodej dresů se jmenovkou Lafata. Těch se prodalo během jeho 3,5letého působení ve Spartě nejvíc. Odhadem 300-500 kusů.

Podle marketingového ředitele Sparty Tomáše Křivdy je jasné, že prodej Rosického dresů půjde do tisíců kusů. Zájem není jen v Česku. Na oficiálním e-shopu registrují objednávky ze všech koutů světa. Asie, Británie, Kanada apod.

Zájem o Tomášovu osobu bude chtít vedení zpeněžit co nejvíc. Připravena už je kolekce oblečení, suvenýry a také prodejní kampaň, která zřejmě poprvé v historii přesáhne české hranice.

Jak uvedl Křivda: “O upomínkové předměty Tomáše Rosického je obrovský zájem ze dvou důvodů. Je to jeden z největších českých fotbalistů poslední doby a hlavně, je to odchovanec Sparty.”

Zdá se tedy, že angažování Rosického se vyplatí i v případě, kdyby se nedej bože zranil.