Pogba a Zlatan v Arsenalu? Moc nechybělo, Wenger zbytečně váhal


10813


Alexis přihrává na Pogbu, ten na Zlatana a gól! Scénka z Football Manageru? Kdepak, takhle to skutečně mohlo vypadat. Manažer Arsenalu Wenger o tom ví své.

Z Manchesteru United jde před startem sezony Premier League strach. Buldozer Ibrahimovič na hrotu, v záloze nejdražší hráč světa Pogba.

Fanoušci Arsenalu, kterým dobře slouží paměť, vědí jedno: Tahle dvojka mohla kopat na Emirates Stadium. Moc nescházelo…

Kouč Arsenalu totiž o oba chlapíky v minulosti usiloval. Jenže zbytečně váhal, kalkuloval, byl tvrdohlavý, nechtěl riskovat. Lidově řečeno to prokaučoval. “Chtěli jsme ho, ale stalo se to všechno hrozně rychle, nestihli jsme reagovat,” vysvětloval před lety Wenger, proč nakonec nepodepsal Paula Pogbu.

To se psal rok 2012. Nespokojený Francouz dal sbohem Manchesteru, kam se teď vrátil. “Náš zájem byl velký, snažili jsme se ho získat, ale on velmi rychle podepsal s Juventusem,” litoval šéf Gunners.

Už nějaký čas ví, že jeho liknavost ho připravila o jeden z největších klenotů současného fotbalu. Navíc, Pogba tehdy stál skutečně drobné, Stará dáma zaplatila odstupné jen 800 tisíc liber.

A velikán Zlatan? To je známější příběh. Ibra v roce 2000 zářil v triku švédského Malmö. Arsenal přispěchal s nabídkou tři miliony liber. Přestup byl téměř hotový, chyběly jen drobnosti. Wenger si ale nepochopitelně umanul: “Nejdřív si tě musím otestovat!”

A to neměl dělat. Zlatan byl svéráz i jako dvacetiletý. “Myslel jsem, že mě bude přesvědčovat, abych se Arsenalu upsal,” líčil v minulosti Ibrahimovič. “Ale on mi řekl, že musím nejprve absolvovat testy. Nemohl jsem tomu uvěřit. Zlatan nedělá testy!”

Ibra nakonec o rok později přestoupil do Ajaxu, následně do Juventusu, Interu, Barcy, AC, PSG a teď se těší na novou výzvu v Manchesteru United.

➡ Chceš protein se slevou téměř 1200 Kč?

Wenger při pohledu na soupisku Red Devils svých chyb určitě lituje. Jisté ale je, že za největší přešlap v kariéře to nepovažuje. “Nejvíc mě mrzí, že jsem nezískal Cristiana Ronalda,” prohlásil před dvěma lety Wenger. “Měli jsme slušné šance ho získat, bolí mě to ještě dnes,” vykládal Francouz.