Jednou nohou v United?! Dortmund ale chce za svou hvězdu pořádný balík!


7482


23 gólů a 32 asistencí! Skvělou sezonu má za sebou ofenzivní hvězda Borussie Dortmund Henrikh Mkhitaryan. Arménský univerzál je na přestupovém trhu žádaným zbožím a důkazem toho je informace o částce, kterou za něj požaduje vedení klubu z Vestfálska. 

Po svém příchodu ze Shakhtaru Doněck za 28 mil. € budil zájem především díky, pro Němce velmi zapeklitému, příjmení. “Mikitarjan” začal ale úřadovat i na hřišti a ve své premiérové sezoně za černo-žluté nastřílel 13 branek a u deseti asistoval. Další sezonu zažil syn dvojnásobného arménského reprezentanta trochu ústup ze slávy. 5 gólů a 6 asistencí se absolutně nemohlo vyrovnat předchozímu ročníku.

Hráč, jehož vzorem je Zinedine Zidane, ale přes léto zabojoval a tato sezona byla pro Mchitarjana jako ze snu. Výrazně pomohl Dortmundu k návratu do Ligy mistrů a co víc… od renomovaného serveru whoscored.com dostal nejvyšší známku z celého týmu. Není se co divit, že jej chtějí kluby po celé Evropě.

Je škoda, že se tohoto období nedožil Henrichův otec Hamlet Mchitarjan. Ten hrál na rozdíl od svého syna na hrotu a během své kariéry zaznamenal 103 gólů. Zahrál si i druhou francouzskou ligu za Valence, ale po přestupu do Issy mu lékaři odhalili mozkový nádor a Hamlet skončil s fotbalem a vrátil se do Arménie. Jeho zdravotní stav se stále zhoršoval a v roce 1996 zemřel ve věku 33 let. Henrich věří, že se na něj jeho táta dívá z nebe a je na něj hrdý. O tom nemůže být pochyb.

O velmi vzdělaného fotbalistu (Mchitarjan ovládá šest jazyků!) má obrovský zájem Manchester United. Red Devils nabízejí 35 milionů € plus bonusy. Sky Sport na stupnici 1-5 dává transferu arménského fotbalistu velkou pravděpodobnost se známkou 4,2. O tom, jak vše dopadne bude nejspíš jasno během několika dalších dnů.