Po Rusku i Chorvatsko! Další hrozba vyřazení z turnaje?


3613


Po incidentech ruských a anglických fanoušků mají na turnaji problém i fanoušci Chorvatska.

Toto k fotbalu opravdu nepatří! Na mistrovství světa Evropy 2016 ve Francii se opět provinili fanoušci. V průběhu zápasu Chorvatsko – Česká republika, se krátce před koncem utkání ocitly na hrací ploše dělobuchy, které měli na svědomí chorvatští fanoušci.

Několik příznivců chorvatského týmu rozpoutalo za brankou Petra Čecha v polovině druhého poločasu doslova peklo. Nejdříve naházeli na hřiště několik světlic a petard, přičemž jedna z nich vybouchla sběrači ve chvíli, kdy ji sbíral ze země.

Následně se mezi sebou začaly prát skupinky, z nichž někteří jejich členové se ať už svými vlajkami nebo nápisy na oblečení hlásili k neonacistické symbolice.

“Nejsou to fanoušci, nemají mezi námi místo. Stalo se to v minulosti už několikrát, propíralo se před zápasem, že se to může stát znovu. Nevím, kdo to je a kdo je posílá, ale já i hráči se za ně stydíme a všem se za ně omlouváme,” spustil Čačić.

“Měli jsme štěstí, že se vůbec zápas dohrál. Rozhodčí přemýšlel o tom, že to ukončí. Pak bychom měli mnohem větší problém,” přiznala někdejší hvězda švýcarské Basileje či španělské Sevilly Ivan Rakitič

https://www.youtube.com/watch?v=M4SvVnpI7RA