Petr Čech a konec u nároďáku?! Jeho prohlášení vyvolalo velké obavy


1293Již nikdy snad Česká Republika nebude mít tak kvalitního fotbalového brankáře, jakým je Petr Čech. Jeho profesionalita a kvalita z něj udělala nejen jednoho z nejlepších gólmanů u nás (u nás je zdaleka nejlepší) ale dokonce i jednoho z nejlepších na celé planetě.

 

Petr Čech drží historický rekord společně s Karlem Poborským v počtu reprezentačních startů na 118. Není pochyb o tom, že zda-li bude zdravotně fit nastoupí na Euru 2016 jako česká brankářská jednička. S největší pravděpodobností tak toto číslo překoná. Záhadou je však o kolik, protože jeho vyjádření by mohlo českým fanouškům přidělat vrásky na čele.

 

Brankář Arsenalu prohlásil, že po Euru zváží možnost ukončení fotbalové reprezentační kariéry. Petr Čech obdržel již osmý primát Fotbalista roku a při rozhovoru narazil na otázku ohledně jeho budoucnosti v nároďáku. „Po Euru si sednu a zvážím, co dál, “ řekl.

Narážel na to že v Arsenalu je vysoké zápasové tempo a on již také není nejmladší. „Když ubude cestování a zápasů s reprezentací, o to se zvyšuje pravděpodobnost, že bych mohl vydržet déle v Arsenalu. Vím, že mladší nebudu,“ dodal.

 

Jako další alternativa na post jedničky by mohl být určitě Tomáš Vaclík, který je oporou Basileje. Čech je však zkušenost a jistota. V neposlední řadě je to brankář světového formátu a ten by jistě scházel každé reprezentaci, tu naší nevyjímaje. Tak jen doufejme že zdravý bude sloužit a Petr s nároďákem zažije ještě nějaký ten úspěch.