Pavel Vrba pryč z reprezentace? Pelta jedná o odchodu kouče do movitého klubu


3474


Pavel Vrba je u národního týmu již od prosince 2013. Jeho působení na lavičce českého týmu se chýlí ke svému konci. Předseda Miroslav Pelta se totiž pustil do jednání o odchodu kouče do movitého klubu. Kam má mít Vrba namířeno?

Po neúspěšném vystoupení na EURO 2016 se kouč národního týmu Vrba vyjádřil jasně: ,,Nevidím důvod k tomu, proč bych měl odcházet.” Situace se však má po pár dnech jinak. S trenérem totiž jedná o jeho dalším působení jeden ruský klub.

Jde o klub Anži Machačkala, který v minulých letech zaznamenal nemalou finanční injekci. Jeho majitelé by si přáli vidět jako lodivoda svého týmy právě Vrbu. Oficiální prohlášení FAČR od trenéra zní následovně:

 „V uplynulých dnech mě kontaktovali představitelé klubu Anži Machačkala, s jehož zástupci budu v nejbližších dnech absolvovat finální schůzku. V případě úspěšného jednání se vyjádřím k podrobnostem i vstříc fanouškům národního týmu.”

Pelta souhlasil se zahájením jednání zástupců Machačkali s Vrbou. ,,Pan Vrba má ve své smlouvě výstupní klauzuli, kterou je ochoten aktivovat. Svolil jsem tedy k zahájení jednání.” Pro trenéra národního týmu by bylo první zahraniční angažmá určitě zajímavou příležitostí. Otázkou by však poté bylo, kdo by měl úspěšného kouče z let kdy vedl Plzeňskou Viktorii Ligou Mistrů nahradit.