Oživí mladíci odkaz Nedvěda a spol.? Další reprezentant z EURA má na dosah skvělé angažmá…


6346


Že se EURO hráčů do jednadvaceti let příliš nevydařilo víme všichni. I přesto ale celá řada hráčů zaujala. Schick, Černý a Jankto měli skvělé angažmá už předtím, o Trávníka mají velký zájem v Itálii. Teď by se mohl uchytit obránce Stefan Simič, hráč, který patřil na mistrovství Evropy podle expertů k tomu nejlepšímu, co jsme na turnaji měli. A možná se tím ukázal skautům z velkých klubů.


Juventus možná ztratí supertalent! A důvod vás asi pobaví – traktory!


Abychom to uvedli na pravou míru, Stefan Simič má už teď v kariérním životopisu uvedenou poměrně dobrou adresu. Je kmenovým hráčem AC Milán a to již od roku 2013. Jenže minulou sezónu strávil na hostování ve Varese, tu letošní v Belgii v dresu Mouscronu (za který vstřelil jeden gól). V následující sezóně by ale mohlo být všechno jinak. O šikovného zadáka má velký zájem Freiburg. Problémy bude ale dělat jeho současný zaměstnavatel.

Tržní hodnota stopera je asi 700 tisíc eur, ale Freiburg má připraveno několikanásobně víc (plánuje nakoupit tři až čtyři hráče asi za 20 milionů, které na přestupy ušetřil). Navíc vzhledem ke změnám v kádru může Simičovi garantovat větší herní vytížení, než AC Milán. Až sem to zní ideálně, jenže to možná nevyjde. Milán pozval Simiče do letní přípravy a na přestup se netváří. Přesto, že by s největší pravděpodobností Čech dělal v mužstvu náhradníka, nebo odešel na hostování, chce si ho italský celek udržet.

Ano, dočasný přesun do Německa a za rok návrat, to by dávalo smysl. Jenže o hostování zase nemá zájem Freiburg. Ten chce vybudovat perspektivní mužstvo pro Bundesligu i pro Evropskou ligu a půl roční nebo jednoroční hostování nadějného obránce, jehož kvalita může ještě výrazně růst, se mu do koncepce nehodí. Je tedy otázkou, jak se celá situace vyvine. Hodně o tom napoví schůzka Simičova otce (a současně jeho agenta) s vedením milánského AC. Každopádně ať už bude bojovat o áčko v AC Milán nebo bude hájit barvy Freiburgu, obojí bude pro Simiče dobré angažmá.