Ostuda v Jablonci! Co Pelta a spol. zase provedli?


10126


Před posledním ligovým kolem bylo sice rozhodnuto o titulu, o co hrát ale stále bylo – o udržení si to mezi sebou měla na dálku rozdat dvojice Příbram-Olomouc, ale souboj “na férovku” to vážně nebyl. Příbram totiž měla takovou výchozí pozici, že jí stačil i jakýkoliv bodový zisk z Jablonce, přičemž se poté nemusela ohlížet na výsledek Sigmy. A jak už je v posledních letech zvykem, majitel středočeského klubu Starka si opět klíčový zápas parádně “ošéfoval”, takže byla marná i olomoucká kanonáda do sítě Teplic (6:0), protože Příbram v Peltově Jablonci remizovala 0:0.

Někdo by mohl říci, že tyto spekulace už jsou přehnané, ale za všechno hovoří fakt, že Jablonec pouze jedinkrát vypálil mezi tři tyče příbramské brány a vůbec nepůsobil dojmem, že by mu bezbrankový výsledek nějak vadil. A když se po odpískání konce sešlo na hrací ploše kvarteto Pelta – Horník – Rogoz – Starka, bylo jasné, že díky těmto šíbrům byl boj Olomouce předem prohraný.

I z Hané tak po zápase zaznívaly rozčilené reakce, které naznačují, že sestupující moravský tým si je vědom toho, že proti takové konstelaci hvězd prostě neměl šanci se udržet. Nutno dodat, že Sigma si sestup za svoje výkony zasloužila, ovšem ne tímhle nefér způsobem – Miroslav Pelta mluvil o sametové revoluci ve svém fotbale a o tom, že je škoda, že ve fotbale není “trest smrti”. Co na to říct? No, snad jen to, že po takovém zápase to škoda opravdu je.

Případ “Pelta + korupce” není rozhodně prvním takovým: