Ostuda! Nigerijci možná nestihnou OH, svaz jim zapomněl koupit letenky


4141


Šéf Míra, ligu sponzorují pojišťováci a kouč repre zdrhl do Ruska… Že je to, co se děje v českém fotbale, ostuda? Může být hůř. V Nigérii o tom vědí své. Africký nároďák možná nestihne olympiádu.

Nigerijská reprezentace má před startem olympijského turnaje v Brazílii velký problém. Už v pátek čeká v Manaus Obiho Mikela a spol. první mač ve skupině proti Japonsku. Jenže je možné, že se hrát ve stanovený čas nebude.

Důvod? Nezaplacené letenky. Kompletní tým totiž uvízl na letišti v Atlantě. “Bylo nám řečeno, že se vše vyřeší, že za pár hodin poletíme,” řekl zámořským novinářům jeden z hráčů ve středu večer. Jak to nakonec dopadne, není známo.

Letenky do Brazílie nezajišťoval přímo svaz, ale po dohodě s ním je mělo koupit ministerstvo sportu. Stejně jako pro všechny ostatní sportovce africké země, kteří se představí v Brazílii. “Je to náročný proces, měli jsme s ním začít mnohem dřív,” kál se jeden z představitelů ministerstva.

Nigérie se kromě zmíněných Japonců ve skupině B postaví Švédům a Kolumbii. Postupují pouze dva. “Věříme, že můžeme udělat skvělý výsledek,” nechal se slyšet v minulých dnech záložník Chelsea Mikel, který bude mít kapitánskou pásku.

Největší úspěch Nigerijci na olympiádě zaznamenali v roce 1996 v Atlantě. Tehdy tým kolem Westa, Babayara nebo Kanua ve finále porazil Argentinu a získal zlaté medaile.