Oscar se už zabydlel v Číně a tamní soutěž srovnává s PREMIER LEAGUE!


4292


Oscar, který za rekordní zimní přestupovou sumu (60-70 mil. eur) přestoupil nedávno z Chelsea do Shanghaie SIPG, se už v Číně zabydlel a odehrál za svůj nový klub i první přípravný zápas proti Al Batinu ze Saúdské Arábie. V tom vstřelil jednu branku, čímž pomohl svému týmu k vítězství.

Zidane odmítá Aubameyanga! Gabonský snajpr nesplňuje jeho představy

On sám je podle svých slov rád za angažmá v Číně a myslí si, že CSL (Chinese Superleague) se bude jen a jen zlepšovat. “Pokud bude soutěž pokračovat v tomhle duchu, věřím, že to bude stále lepší, protože mají spoustu skvělých projektů,” říká 25letý brazilský záložník.

Chinese Super League can rival Premier League - Oscar

Oscar byl též novináři dotázán na srovnání čínské ligy s tou, ve které působil dříve, a to Premier League. “Samozřejmě v Anglii hrají ti nejlepší fotbalisté světa, ale kluci z Číny jsou též výborní. Hodně pomáhají mladým hráčům a já doufám, že to takhle bude pokračovat, protože i já jsem tu přišel, abych trochu pomohl,” potvrzuje Oscar.

Ten má radost i z přestupu, který podle něj byl dobrý pro všechny strany. “Transfer byl dobrý pro mě, pro Chelsea i pro Shangai SIPG a já jsem za přestup do Číny opravdu šťastný. Čínské kluby utrácejí spoustu peněz, aby přitáhly TOP hráče, a liga mohla být kvalitnější. Předložili mi nabídku a já jsem rád, že jsem tady,” uzavírá bývalý hráč Intenacionalu nebo Sao Paula.

https://youtu.be/F0Hv1XpcFmU