OFICIÁLNĚ: Legenda končí! Steven Gerrard se rozloučil s fotbalovou kariérou. Jak reagují jeho hvězdní spoluhráči?

1
2

2003


Ihned po jeho nedávném odchodu z Los Angeles Galaxy se začaly množit spekulace o tom, který klub ještě bude mít tu čest a uvítá legendu Liverpoolu a světoznámého Angličana do svého kádru. Hodně lidí tak rozhodnutí Stevena Gerrarda o jeho konci překvapilo. Ačkoliv je odchovanci Liverpoolu 36 let.

Fanoušci Arsenalu mají důvod k oslavě! Wenger se dohodl na přestupu jednoho z nejlepších mladých hráčů Evropy

“Po všech možných spekulacích médií ohledně mé budoucnosti mohu potvrdit svůj konec v profesionálním fotbale,” stojí v Gerrardově prohlášení. “Mám za sebou neuvěřitelnou kariéru a jsem vděčný za každý každičký moment, co jsem prožil v Liverpoolu, reprezentaci a LA,” říká 114násobný reprezentant Albionu.

“Už jako teenager jsem si splnil svůj dětský sen obléknutím červeného dresu Liverpoolu, a když jsem debutoval v roce 1998 proti Blackburnu, absolutně jsem si nedokázal představit, co bude následovat v dalších 18 letech.” 29. listopadu uplyne od chvíle, kdy 18letý Gerrard střídal v poslední minutě utkání Nora Heggema, přesně 18 let.

Výsledek obrázku pro steven gerrard istanbul

“Jsem šťastný za to, že mám za sebou kariéru plnou úžasných zážitků. Jsem hrdý na to, že jsem za Liverpool odehrál přes 700 zápasů ) velkou část z nich s kapitánskou páskou), a také klubu pomohl vrátit na Anfield velké trofeje. Stejnou hrdost pociťuji i při vzpomínkách na tu úžasnou noc v Istanbulu,” říká Gerrard.

V další části svého prohlášení legendární středopolař děkuje všem, kteří jej podporovali. Každému členovi Liverpoolu, každému kouči Reds – především Stevu Heighwayovi, Davu Shannonovi a Hughu McAulleymu za šanci, kterou od nich dostal v mládí.

Pochopitelně nemůže zapomenout ani na fanoušky Liverpoolu, Anglie a LA Galaxy, kteří pro něj podle jeho slov byli vším. Speciální díky také patří agentu Struanu Marshallovi. To nejdůležitější poděkování ovšem budeme citovat:

Výsledek obrázku pro steven gerrard kop

“Konečně, nejdůležitější díky patří mé rodině. Nikdy nebudu moci dostatečně poděkovat mámě, tátovi a bráchovi Paulovi za jejich nekonečnou podporu po celou dobu mé kariéry. Opravdu hodně to pro mě znamenalo. Mé ženě Alex a mým dcerám Lily, Lexie a Lourdes patří můj vděk za neustálou lásku a podporu, kterou mi projevili. Byli jste tu v dobách dobrých i zlých a bez Vás by nebylo nic možné. Děkuju Vám za všechno,” dojemně Gerrard uznává podíl svých nejbližších na jeho velkolepé kariéře.

Výsledek obrázku pro steven gerrard family