OFICIÁLNĚ: Benteke si našel nový klub. Stěhuje se do Londýna!


9462


Tak nakonec se přeci jen našel někdo, kdo je ochotný riskovat a vyplatit Liverpoolu na dřevo požadovanou částku za hráče, který nenaplnil vysoká očekávání, která do něj Reds po příchodu z Aston Villy vložili.

Christian Benteke přestupoval před rokem za neskutečných 40 milionů eur a leckdo si klepal na čelo. Hodnota belgického snajpra byla totiž poloviční a navíc poslední dvě sezony nebyly pro Bentekeho úplně ideální.

Už vám dal někdo slevu skoro 1200 Kč na špičkový protein?

V sestupné tendenci, co se vstřelených gólů týče, pokračoval i v minulé sezoně na březích řeky Mersey a v červeném dresu skóroval v rámci Premier League jen 9krát. Po svém příchodu Jürgen Klopp avizoval, že Benteke patří mezi hráče, kteří nefigurují v jeho plánech.

“Všichni o tom ví. Christianovi jsme řekli, že dává smysl, aby šel do jiného klubu,” nechal se slyšet německý kouč. “Je to stále skvělý útočník, ale my máme v týmu několik dalších střelců, kteří si podle mě zaslouží také určitý zápasový čas,” ohlásil Klopp před dvěma týdny.

A dnes je hotovo. Před chvílí vedení Liverpoolu akceptovalo nabídku Crystal Palace. Ta má obsahovat 31 milionů eur + dalších 6 na bonusech. Jedná se tak o suverénně nejdražší přestup celku z jihu Londýna v historii. Dosavadní rekord držel Andros Townsend, který dorazil na začátku léta z Newcastlu za 17 milionů eur.

Balotelli do druhé ligy, Juventus a hvězda PSG, připravuje se Leicester na sestup a kde skončí Rémy?

V oprášení zašlé slávy doufají i v Belgii, protože Benteke je i přes vysokou konkurenci stále hráčem, se kterým by chtěli Rudí ďáblové v ofenzivě počítat.