Odmítli jsme obří nabídku za Lacazetta! Z Anglie přišlo 1,4 miliardy, říká prezident Lyonu


6071


Tradičně horkým zbožím na přestupovém trhu je francouzský útočník ve službách Olympique Lyon Alexandre Lacazette. Na rozdíl od většiny dalších hráčů (kteří se ocitli v podobné situaci) ale zůstává stále věrný svému klubu přesto, že po něm pošilhávají zájemci z celé Evropy.

Na hřišti i v tréninku potřebuješ nakrmit svaly – SLEVA 1200 Kč na protein

Téměř 80 gólů za poslední 3 sezony! To je vizitka Alexandra Lacazetta. Lyonský rodák s Guadeloupskými kořeny se ale rozstřílel i v úvodu letošní sezony. Byl jediným střelcem při výhrách nad Nancy (0:3) a Caen (2:0), a jednou se také prosadil při sobotní překvapivé prohře 4:2 na hřišti nováčka z Dijonu.

Výsledek obrázku pro alexandre lacazette

Už druhý rok v řadě o něj byly na přestupovém trhu sváděny velké tahanice, ale prezident klubu Jean-Michel Aulas už několikrát prohlásil, že miláček všech fanoušků l’OL zůstane i pro tuto sezonu. “Odmítli jsme 50 milionů eur z West Hamu. Ne! Jsme ale už řekli i vyšším nabídkám,” netají se se svou jasnou přestupovou politikou mocný muž, který klub svého srdce řídí už téměř 30 let.

Je tak velmi pravděpodobné, že zájemce o Lacazettovi služby se bude muset se svou nabídkou přiblížit třeba i 90milionovému transferu Gonzala Higuaína, který před měsícem měnil dres Neapole za Juventus. Důvod je jasný. Lacazette, to je hroťák, jakého by chtěl ve svém mužstvu každý trenér.

Jedná se o hráče, který je silný na míči, velmi rychlý a o jeho střeleckém instinktu se asi není ani třeba rozepisovat. Borec, který je hráčem Olympique Lyon už od svých 12 let je silný po fyzické stránce, a také univerzální. Poslední dvě sezony sice odehrál vysunutý na hrotě, ale dříve útočil především z křídel, kde stále dokáže kvalitně zahrát.

Výsledek obrázku pro alexandre lacazette header

25letý Francouz má problémy pouze ve vzduchu a někdy i v soubojích o míč. Výšku 1,75 metru opravdu jeho výborná fyzická stránka naplno nenahradí. To sice pro souboje neplatí, ale často si počíná na hraně pravidel.

Smlouvu má Alexandre v Lyonu do června 2019. Ať si pan Aulas říká co chce, v Lyonu je takového hráče podle mě škoda. Svou kvalitu totiž Lacazette by mohl naplno dokázat v Premier League. Lacazette to ví a údajně už žádal vedení o přestup. No vypadá to, že velký boss bude ještě pěkně dlouho neoblomný.

https://youtu.be/9R0F0b0v3Sk