‘Odmítli jsme nabídku Arsenalu a chceme 3 MILIARDY,’ zní z Itálie! Dá někdo tolik za…


7189


Jen hrstka hráčů v letošní sezoně dosáhla tak raketového vzestupu. Hráče, který ještě nedávno působil ve 3. lize žádají po celé Evropě a vedení jeho klubu má telefonáty téměř každý den. O kom je řeč? Jde o FC Turín a jejich 23letou hvězdičku Andreu Belottiho. 

ZLATAN zase zaperlil! Své ženě dal k Vánocům dárek, jaký byste ani od něj nečekali

Mladého forvarda před rokem a půl zakoupil severoitalský celek ze sicilského Palerma. Tam nastřílel ve dvou sezonách (jedna v Serii B, druhá v Serii A) 16 gólů, ale byl spíše ve stínu hvězd jako Abel Hernandez, Kyle Lafferty nebo Paulo Dybala. Naplno ukázal svůj skrytý potenciál až v rudém dresu FC Turín.

Hned ve své první sezoně se stal s 12 góly nejlepším střelcem týmu a už nyní o jednu branku tuhle hranici překonal. Momentálně patří na 2. místo tabulky střelců, když společně s Edinem Džekem ztrácí na hvězdu Interu Maura Icardiho pouhý gól. Jeho kvalitu si uvědomuje i reprezentační kouč Ventura.

Ten jej povolal na všechny podzimní reprezentační srazy a Belotti se mu odměnil třemi kvalifikačními góly. “Je to hráč, který chce dosáhnout na vrchol. Je hladový, snaží se neustále zlepšovat,” chválí jej zkušený trenér.

Velký boom kolem Belottiho si uvědomili i v Turíně, kde mu nabídli prodloužení kontraktu. Ten má nyní platnost až do roku 2021 a obsahuje výstupní klauzuli 100 milionů eur. “Nemyslím si, že nějaký hráč může mít takovou hodnotu. Ani Belotti nebo Pogba. Pokud ano, museli být aspoň 4 góly každý zápas a vyhrávat jednotlivá utkání sami,” ale na druhou stranu říká kouč Turína Siniša Mihajlović.

“Kdybych byl fotbalistou dnes a ne před dvaceti lety, měl bych se svými kvalitami hodnotu 100 milionů eur,” rýpl si bývalý skvělý stoper, který zářil v dresu Interu, Lazia, Fiorentiny, nebo Sampdorie. Každopádně si uvědomuje, že z prodeje své hvězdičky bude moci poskládat nový tým.