‘Odmítl jsem Real Madrid,’ říká brazilský nástupce Daniho Alvese. Nyní má zájem Man United


8648


23letý talentovaný brazilský obránce Fabinho se už pomalu, ale jistě dostává do povědomí fotbalových fanoušků po celé Evropě. Monaco je sice už jeho pátým klubem na profesionální úrovni, ovšem teprve tím druhým, kde odehrál jeden a více zápasů v základní sestavě! 

Chelsea se domluvila s Barcelonou na zajímavé výměně! Komu se více vyplatí?

Rodák z milionového brazilského města Campinas začal svou kariéru v nedalekém Sao Paulo. Vybral si jej tradiční klub Série A Fluminense, ale v jeho dresu odehrál pouze zápasy za mládežnické výběry. Poté, co si v 18 letech “odbyl” premiéru za muže (jednomu utkání přihlížel z lavičky) přestoupil do Evropy.

Vybral si jej (jak už to u mladých Brazilců bývá) celek z Portugalska – Rio Ave. Ihned poté, co se stihl na jihozápadě Evropy rozkoukat, ulovilo jej na hostování béčko Realu Madrid. Mezi profesionály konečně debutoval 2 měsíce před osmnáctými narozeninami, když odehrál utkání Segunda Division proti Villarrealu.

Výsledek obrázku pro fabinho real

Fabinho se okamžitě dostal do základní sestavy Castilly a na konci sezony dostal dárek v podobě 14 minut z A-tým Realu, v nichž si dokázal připsat asistenci. “Byla to moje premiérová sezona mezi profesionály. Bylo to složité, protože soutěž byla úplně jiná než v Brazílii,” vzpomíná Fabinho.

“Naučil jsem se jazyk, a hned to bylo pro mě lepší. Rok v Castille byla dobrá zkušenost. Klidně jsem mohl zůstat. Nevím, jestli to nebylo moc unáhlené rozhodnutí, ale prostě jsem chtěl odejít do Monaca.”

Knížecí klub si jej tedy na 2 sezony z Rio Ave vypůjčil, a po kvalitních výkonech pravého beka za 6 milionů eur vloni v létě koupilo. Od té doby Fabinho nastřílel 15 gólů a je stálicí ASM.

Mimo to odehrál 4 zápasy v dresu seniorské brazilské reprezentace, ale jednalo se pouze o přáteláky. Na letošní i loňskou Copy sice byl nominován, ale na hřiště jej nepustil zkušený kapitán Dani Alves. A právě k němu bývá Fabinho velmi často přirovnáván, na základě čehož se objevují spekulace o přestupu talentovaného beka do většího klubu.

“Proběhlo něco s Manchesterem United. Myslím, že měli zájem, ale žádná konkrétní nabídka nepřišla,” naznačuje Brazilec zájem ze strany anglického giganta, jehož pravou stranu obrany řídí o osm let starší Ekvádorec Valencia. “Momentálně mám smlouvu v Monacu. Sezónu jsme zahájili dobře a já se soustředím pouze na tým,” uzavírá Fabinho.