O obránce AS Řím se strhla pořádná bitva – uspěje Zenit, nebo Chelsea?


3280


Kostas Manolas, řecký obránce AS Řím, asi nečekal, co všechno se kolem jeho letního přestupu strhne. Hráč, který odehrál 26 zápasů za řeckou reprezentaci, dvakrát vyhrál řeckou ligu s Olympiakosem, dvakrát byl stříbrný a jednou bronzový s AS Řím v italské Serii A, měl původně naprosto v poklidu odejít do Zenitu Petrohrad. Teď se ale situace zamotala.


Bývalý záložník Realu či Interu bude hlavní tváří Los Angeles FC!


Kostas Manolas měl, podle dohody mezi kluby i mezi Petrohradem a hráčem, odejít po sezóně do Zenitu, spolu s Argentincem Leandrem Paredesem. Kouč Mancini se vyjádřil, že s nimi napevno počítá, teď ale může být všechno jinak. O šestadvacetiletého obránce má totiž zájem i čerstvý anglický mistr Chelsea a přirozeně, že tato nabídka je o něco vyšší než ta ruská. Rusové měli za oba zaplatit 65 milionů eur, přičemž dalších pět milionů eur měl Řím dostat na bonusech. Z toho mělo plných 35 milionů mělo padnout na Manolase.

Chelsea se vložila do hry nabídkou 40 milionů eur za tohoto jediného hráče, přičemž Manolasova smlouva je výrazně lepší, než jakou mu sliboval třetí tým ruské superligy. Těsně předtím, než obránce absolvoval zdravotní prohlídku, raději všechna jednání s Mancinim odložil a celou věc chce řešit až poté, co si v Řecku odpočine. Ovšem v tuto chvíli musí být nutně na vážkách.

V Rusku bude mít větší prostor a Zenit bude určitě hrát o čelo tabulky. Ovšem letos se může kvalifikovat “pouze” do Evropské ligy. Chelsea, to je lepší adresa. Vydělá si tam více, zahraje si Ligu Mistrů a bude u toho, když bude londýnský klub obhajovat titul. Ale problém je, že může očekávat výrazně větší tlak a menší zápasové vytížení. Bude tedy záležet především na Manolasovi, čemu dá přednost. A do jisté míry také na tom, jak daleko jsou jednání se Zenitem, aby případně šly ještě zastavit…