Nový Neymar? Za tohoto Brazilce chce Man City vysázet přes 20 milionů €!

1
2

5044


Před dvěma měsíci bylo útočníkovi brazilského Palmeiras Gabrielu Jesusovi teprve 19 let. Díky jeho dovednostem ale kolem něj krouží hned několik evropských velkoklubů. 

Rodák ze Sao Paula hraje za klub ze středu jednoho z největších měst světa teprve druhým rokem, přesto se ale vypracoval do základní sestavy. Ve své první sezoně za Palmeiras dostal od kouče Oliveiry šanci dvanáctkrát. Odměnil se čtyřmi góly a dvěma asistencemi.

Vidět ale byl především v Copa Libertadores. Hned v prvním skupinovém zápase proti uruguayskému River Plate přišel na hřiště na začátku druhé půle a hned po třinácti minutách vstřelil gól. Skvělá premiéra v nejprestižnější mimoevropské klubové soutěži. Branku zaznamenal i o měsíc později proti jinému týmu z Uruguaye, a to Nacionalu Montevideo.

V předposledním zápase skupiny proti Rosariu se děly věci. Už v 5. minutě utkání Gabriel otevíral skóre a po vyrovnání soupeře poslal svůj tým znovu do vedení gólem ve 45. minutě. Jenže Rosario otočilo a od mladého útočníka přišel 20 minut před koncem velký zkrat. Poté co byl faulován, nakopl hráče soupeře do míst, kde to není pro muže dvakrát příjemné a sudí jej okamžitě odměnil červenou kartou. Tohle je varování pro potenciálního nakupujícího.

Co je ale hlavní… V úvodních devíti kolech letošního ročníku Série A zaznamenal skvělé čtyři góly a jednu asistenci a s největší pravděpodobností v tom bude dál pokračovat.