Nová Superliga už klepe na dveře! Odměny se budou točit v miliardách


4595Nedávno jsme vám přinesli zprávu ohledně schůzky TOP5 týmu Anglie s americkým miliardářem Stephenem Rossem, kde se údajně jednalo o úplně nové soutěži zvané Superliga.

Nová soutěž budoucnosti?! To má v plánu americký miliardář Stephen Ross.

Podle něj totiž do Ligy mistrů patří spíš Manchester United než Leicester “Příběh Leicesteru je skvělý, ale do Ligy mistrů patří více Manchester United”. Po těchto slovech přišla vlna kritiky. Experti se totiž zastávají menších klubů. Základní myšlenka Superligy by se tedy mohla změnit.

Top5 týmu Anglie se sešlo s americkým miliardářem. Jednali o zbrusu nové soutěži

Důležitým aspektem mělo být zrušení Ligy mistrů. Teď to však vypadá, že o přímé zrušení nepůjde. Nová Superliga bude “pouze” konkurenční soutěž. Další změnou bude taky kvalifikování se do ní. Jistotu účasti budou mít všechny velkokluby! AC Milán, FC Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov, TOP5 – Machester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool, Chelsea a další top týmy evropských soutěží. Krom toho se budou moct zúčastnit také kluby co předvedou ve svým soutěžích výjimečné výkony, např. Leicester. Tak či tak, širší veřejnosti se tento návrh moc nelíbí, neboť se obává vymizení sportovního hlediska. Klíčové by totiž měly být peníze. Pokud vezmeme v potaz, že UEFA o zrušení Ligy mistrů absolutně neuvažuje, máme tady dvě mega soutěže vedle sebe a tím pádem kolizi termínů. Už tak je program hodně nabitý, kor u týmu z Anglie.

Miliardář Stephen Ross však sází na jistotu a to na neskutečné peníze. Je si vědom, že neúčast velkoklubů v Lize mistrů je obrovskou dírou do jejich rozpočtů. Nejen, že přijdou o přijmi z této milionářské soutěže, ale přijdou také o dotace sponzorů, kteří chtějí vidět zápasy jenom s těma nejlepšíma. V nové Superlize by měli všichni jistotu super zápasů a mega příjmů. A když píšu mega přijmů, tak myslím opravdu mega. Americký miliardář by totiž odměny nastavil na 20 násobek příjmů Ligy Mistrů.

Vítěz Ligy mistrů si přijde na 1,6-1,9 miliardy korun, zatímco vítěz Superligy by si přišel na 35 miliard korun a to už je obrovský rozdíl.

Stephen Ross má prostě velkolepé plány.

Doufejme, že o tuhle epickou znělku jen tak nepřijdeme!