‘Nikdy nechci trénovat Barcelonu. Potřebuje totiž někoho svěžího,’ říká tento legendární kouč


3276


“Vždy jsem říkal, že nikdy nechci trénovat Barcelonu nebo Atlético Madrid, ačkoliv by to pro mě byly velmi dobré varianty,” říká legendární hráč i kouč Realu Madrid a nedávno odstoupivší lodivod španělské reprezentace Vicente del Bosque.

De Gea skutečně odejde! Tuto nabídku by odmítl jen opravdový blázen

Ten se, i přes vloni ohlášený konec kariéry, zařadil do širšího seznamu kandidátů na post kouče Barcy po Enriquem, jenže odchovanec “Bílého baletu” to odmítá. Sám říká, že by nikdy netrénoval mužstvo rivala svého milovaného klubu, v němž působil 9 let jako hráč, stejný počet sezon coby asistent trenéra a na přelomu tisíciletí i 4 sezony na trenérském křesle.

Del Bosque ohlásil ve svých 65 letech konec své bohaté trenérské kariéry po neúspěšném EURU, kde španělská reprezentace pod jeho vedením skončila už v osmifinále. I přesto bylo v souvislosti s jmenováním nového kouče Barcelony skloňováno i jeho jméno.

Výsledek obrázku pro vicente del bosque

“Barcelona totiž potřebuje někoho svěžího, plného entuziasmu,” říká del Bosque, který v této souvislosti dost možná naráží na svůj vysoký věk a fakt, že trenérem je už od roku 1985, kdy se ujal kormidla B-týmu Realu Madrid.

5 let poté povýšil na asistenta. Tuhle funkci plnil až do listopadu 1999, kdy nahradil ve funkci manažera Velšana Johna Toshacka. Real koučoval ve 232 zápasech, což se mimochodem ani zdaleka nepovedlo žádnému z trenérů, kterým asistoval.

Po roční pauze se v létě 2004 del Bosque přesunul do Istanbulu, ale jako lodivod Besiktase vydržel jen půlku sezony. V následující době plnil roli sportovního ředitele v Cádizu, aby jej po zlatém EURU 2008 povolal španělský svaz do pozice hlavního trenéra La Rojy. Zbytek je historie…