Nikdy bych netrénoval Atlético nebo Barcelonu! Který slavný kouč tohle prohlásil?


10330


“Pro mě osobně je respekt velmi důležitý,” říká nový kouč Bayernu Mnichov Carlo Ancelotti. Stejnou úctu jako k soupeři ale chová i k tradičním fotbalovým rivalitám v zemích, kde trénoval a na rozdíl od některých jeho kolegů odmítá vstoupit do některého z rivalů jeho bývalých mužstev.

Zajímavá kniha jen za cenu poštovného! Objednávejte zde!

Rok pauzy má za sebou 57letý Ital a nyní je plný energie dotáhnout Bayern k dalšímu titulu, a také úspěchům na mezinárodní scéně. Sám říká, že je pro něj důležitější Liga mistrů, ale určitě se budou jeho svěřenci věnovat Bundeslize s plnou vážností. Už minulá sezona totiž ukázala, že Bayern není v Německu jediným kandidátem na domácí titul.

Carlo Ancelotti je opravdu originál. Přestože trénoval už 5 klubů, které ve svých zemích patří ke špičce, má stejný počet ligových titulů, jako těch v Champions League! Ve své rodné Itálii trénoval Ancelotti hned tři špičkové kluby. Po dvou stříbrech s Juventusem a jednom s Parmou následovalo úžasných 8 let v AC Milán.

Výsledek obrázku pro carlo ancelotti 2016

S Rossonerri postoupil Carlo třikrát do finále Ligy mistrů, dvakrát ji vyhrál a přidal ještě jedno Scudetto. Další dvě angažmá (Chelsea a PSG) přinesla vždy jeden domácí titul, ale v Lize mistrů dokonce ani jedno semifinále. To ovšem napravil Ancelotti v Realu Madrid, s nímž v památném lisabonském finále přemohl Atlético.

A právě městského rivala Bílého baletu dnes označil jako klub, který by nikdy netrénoval. Jenže důvodem není osobní nenávist k Atletům, nebo třeba nesympatie k předváděné hře. Ancelotti si podle svých slov zakládá na tom, že by nikdy nevedl rivala svého bývalého klubu.

“Ne, nikdy bych netrénoval Atlético nebo Barcelonu. Respektuji historii rivality a ze stejného důvodu nechci vést ani Lazio nebo Inter,” uvádí na pravou míru. A s madridským celkem se dokonce střetne i v rámci základní skupiny LM. “Dělám to, co mám v popisu práce. A tím je teď výhra na Vicente Calderon. Nikdy se mi tam zrovna moc nedařilo, ale teď tam chci s Bayernem zvítězit.”