OFICIÁLNĚ: Neymar se rozhodl o své budoucnosti! V jakém klubu bude hvězdný útočník působit?


5548


Dlouho trvající debaty jsou u konce. Barcelonský útočník Neymar se rozhodl, jak naloží se svojí budoucností. Jeho kariéra v Evropě se zatím jeví jako super tah. Nadále hodlá pokračovat na Starém kontinentu. Ale kde?

Smlouva mu měla vypršet, zbývaly pouhé dva roky. Proto se vedení Barcelony rozhodlo zahájit jednání o prodloužení smlouvy. Dokud byl ještě pod starou smlouvou, řada klubů kolem něj kroužila jako žraloci. Každý bohatý klub ho chtěl ulovit. Neymar se ale rozhodl.

S Barcelonou podepsal novou smlouvu na pět let (tedy až do roku 2021). Zvýšila se také jeho výstupní klauzule. Ta se bude postupem času navyšovat. První rok bude 167 mil. liber. Druhý rok bude navýšena na 185 mil. a zbývající tři roky bude již stanovena na astronomických 210 mil.

Neymar se na svém Tweeter účtu vyjádřil slovy: ,,Jsem šťastný že si mohu prožívat tento sen! Sláva Barceloně! Sláva Katalánsku!” Čtyřiadvacetiletý Brazilec dokončil svojí třetí sezónu ve Španělsku.  Celkem odehrál 141 utkání a vsítil v nich 85 branek.

https://www.youtube.com/watch?v=2sQgjYNAjUk