Neymar do Manchesteru United? Mourinho má jasný názor…


4575


Brazilec Neymar patří bezesporu mezi nejlepší fotbalisty planety. Hráč, u kterého se dlouho přemýšlelo, jestli se v Barceloně prosadí, vytvořil s dvojicí Messi a Suaréz smrtící útok, který se nejspíše stane ve fotbalovém světě legendou. Navíc je mladý, ještě nadějný, s ohromným čichem na góly a se smrtícím zakončením. Takového hráče by si do sestavy přál zajisté každý klub…

MANCHESTER UNITED už má spekulací plné zuby. Na DE GEU dal tuhle cenovku

A jedním z nich je, alespoň podle zpráv, které kolují poslední dny internetem, Manchester United. Klub, kolem něhož se poslední dobou točí nejvíce spekulací (ať již jde o de Geu, Mourinha nebo Ibrahimoviče), by měl údajně mít o Neymara zájem. A to i přesto, že výkupní klauzule tohoto hráče, kterou má zakotvenou ve smlouvě, činí rovných 200 milionů eur. Čtete dobře, 200 000 000 eur. K tomu je potřeba připočítat obrovskou sportovní budoucnost, kterou by klub musel pro hráče zajistit a 25 milionů eur platu ročně. Tedy dohromady náklady, za které by se dal vést solidní fotbalový klub několik let.

Nicméně v tuto chvíli se zdá, že jsou to všechno opravdu jen a pouze spekulace. Kouč Mourinho, poté, co se k němu donesly, vše uvedl na pravou míru. Ačkoliv považuje Neymara, hned po Messim, za největšího hráče Barcelony, vyjádřil se poměrně jasně.

„Vždycky se snažím být objektivní a pragmatický, klubů se ptám, co mi mohou nabídnout. Neymar je absurdita. Klub jako Barcelona o něj nemůže přijít a ani nepřijde. A já kvůli tomu určitě nezruinuji United. Myslím, že je to nemožné!”

– José Mourinho, trenér Manchesteru United

Z toho vyjádření je to poměrně jasné. Ačkoliv mohl mít Manchester o Neymara skutečně zájem a zajímat se o něj, při takových nákladech zase hodně rychle ochabl. José Mourinho, jakkoliv se občas pohybuje mimo realitu, vidí v tomto případě vše podstatné správně. Neymar je, alespoň v tuto chvíli, nezískatelný.