Neymar a drahý? Lži, stál jen 19 milionů eur, dušuje se vedení Barcelony


4992


Seriál “Neymar a jeho skutečná přestupová částka” stále nemá konec, jak se ukazuje. Vedení Barcelony ve čtvrtek přišlo s informací, že stál mnohem méně, než tvrdí v posledních letech média.

Padesát, šedesát, sedmdesát nebo osmdesát milionů eur? Kdepak. Viceprezidentka katalánského klubu Susana Monje uvedla, že nákup jeho práv vyšel kasu Barcy na pouhých 17,3 milionu eur. “Další dva miliony jsme zaplatili za to, že se dostal mezi finalisty na zisk Zlatého míče,” dušovala se Monje.

Dalších čtyřicet milionů eur, které Barcelona musela v souvislosti s příchodem Neymara zaplatit, prý vůbec nesouviselo se samotným přestupem. Čert aby se v tom vyznal…

“Nesouhlasím s tím, co se psalo. Nechápu, odkud někdo vzal, že jsme museli vydat 86 milionů eur,” poznamenala Monje s tím, že Neymar si vydělá víc, než kolik stála jeho práva.

Na účet mu chodí čtyřiadvacet milionů eur hrubého ročně. Tato částka mu zdaleka nezůstane, ve Španělsku funguje takzvané progresivní zdanění (čím více vyděláte, tím více zaplatíte). Po zdanění tak útočník dostane zhruba polovinu.

Zmíněných 17,3 milionu eur může být jen účetní klička, která má definitivně uzavřít nesrovnalosti kolem Brazilcova příchodu ze Santosu v roce 2013. Přestup totiž řešil soud, vypovídat u něj museli kromě Neymara i jeho rodiče a zástupci Barcy a Santosu.

Žalobu podala investiční společnost, která vlastnila část Neymarových hráčských práv. Dostala údajně méně, než měla. Podle ní zároveň Barca díky papírovému snížení ceny přestupu zaplatila méně na daních.