Naštvaný Hodgson na tiskovce: “Nevím co tady dělám”


1247


To, po čem mnoho anglických fanoušků toužilo už čtyři roky, je tady. Po nečekaném vypadnutí s Islandem v osmifinále EURA rezignoval kouč Angličanů Roy Hodgson. “Nechápu, proč jsem tady. Mé stanovisko včera večer bylo snad dostačující,” řekl nejstarší kouč šampionátu, který byl (pro něj samotného nečekaně) pozván na závěrečnou tiskovou konferenci Albionu.

Už nejsem trenérem Anglie, můj čas vypršel,” zahájil setkání s novináři bývalý kouč Fulhamu nebo Liverpoolu. “Bylo mi ale řečeno, že je důležité, abych se sem dostavil. Myslím si, že i z toho důvodu, že lidé jsou stále dopáleni z našeho včerejšího bídného výkonu a vypadnutí.”

“Mé emoce jsou zjevné. Jsem velmi, velmi zklamaný. Vůbec jsem netušil, že prohrajeme. První tři zápasy vůbec nenaznačovaly, že bychom měli podat tak špatný výkon, jako včera večer. Ale stalo se to.

Na krátkodobých turnajích můžete jedinkrát podat špatný výkon i třeba proti papírově slabšímu, ale dobře organizovanému soupeři, jako je Island a končíte,” popsal, dnes už bývalý, lodivod anglické reprezentace důvod, proč suverénně nejlepší tým kvalifikace skončil na turnaji už v osmifinále.

Pořád se z toho vzpamatovávám, snad tedy chápete, proč jsem dnes tolik křehký. Pro nikoho to nebyl dobrý večer, nechtěli jsme vypadnout. Dokonce jsme věřili, že můžeme projít i přes čtvrtfinále,” popsal Hodgson cíle samotných hráčů.

Věřím, že kdokoliv hrál fotbal a rozumí fotbalu, ví jak se dnes cítím.

Odmítl ale, že by byl svazem nucený přijít na konferenci. “Nebyl jsem nucený účastnit se konference. Chtěl jsem jen všechny ujistit, aby mě nemohli podezřívat z toho, že se bojím konfrontace s médii.

Ale nemyslím si, že je nutné, abych tu byl. Neřeknu Vám nic jiného, než to co víte a píšete.

Jsem tady proto, že jsem nikdy nevynechal tiskovou konferenci. Nikdy jsem před nikým neutíkal, a když mi několik lidí řeklo, že kdybych nepřišel, vypadalo by to, že se bojím novinářů, tak jsem se rozhodl, že přijdu,” zdůvodnil 68letý kouč svou přítomnost na konferenci.

No trvám na tom, že jsem zkrátka nešťastný a nemám komu na co odpovědět. Jakákoliv další slova by znamenala pouze plameny na střeše a já prostě nemohu na magickou otázku nalézt magickou odpověď,” uzavřel často vysmívaný trenér, který se rozhodně nebude řadit mezi úspěšné v historii reprezentace kolébky fotbalu.

https://youtu.be/kjyan6kyKVM