Neuvěřitelný fotbalový příběh! Fanoušek dostal míčem do hlavy, rána mu zachránila život


4061


Fotbal někdy dokáže opravdové zázraky. Jeden takový se stal před nedávnem v Dánsku.

Byl to velký den pro dánské fanoušky. 28. srpna se odehrálo derby Brondby—Kodaň. Tento zápas změnil život jednomu z diváků.

David Nielsen měl z pekla štěstí. Přišel podpořit svůj oblíbený klub Brondby. V tu chvíli ještě netušil, že okamžik, který se o pár desítek minut stane mu zachrání život.

Nielsen si užíval parádní utkání, když tu najednou ho do hlavy zasáhl balón, který vyslal ze své kopačky polský útočník Wilczek. Byla to pořádná rána. Nielsen byl nucen navštívit lékaře, pro jistotu, zdali nejde o otřes mozku.

Při běžné kontrole však Nielsenovi zjistili něco mnohem horšího. Otřes sice neměl. V mozku mu však rostl smrtelný tumor. Jen díky brzkému nalezení a včasné operaci jej lékaři zachránili. A přitom stačilo málo a bylo by po všem.

20 nejlepších brankářů ve FIFA! Kdo je první a jak je na tom Čechíno?

Teď když se Nielsen zotavil, napsal na svůj Facebook děkovnou zprávu: “Zdravím všechny, jmenuji se David. Jsem ten, kterého zasáhl do hlavy míč v zápase proti Kodani. Chtěl bych poděkovat zdravotníkům, fanouškům, prostě všem kteří při mě stáli. Nemůžu ani popsat, jak šťastný a vděčný jsem. Tento okamžik mi zachránil život. 

Kdyby mě Wilczek netrefil, zřejmě by se včas nepřišlo na to, že mám tumor. Ještě jednou děkuji všem,” popsal vděčně své pocity Nielsen.