Nejstarší fotbalista světa! Dickie Borthwick má už 81 let, ale pořád řádí v útoku


6911


Věk je jen číslo, důležité je, jak se cítíte, říká se. Pro chlapíka jménem Dickie Bortwick to platí v každém případě. Je to zřejmě nestraší fotbalista světa. A do důchodu se zdaleka nechystá.

Dvakrát týdně trénink, tu a tam nějaká ta posilovna. A samozřejmě vyvážená strava, aby byl fit. Dickie Borthwick je přece fotbalista. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tenhle sympatický chlapík neměl 81 let…

“Můžu hrát v obraně nebo na levém křídle. Zvládnu hrát tak dvakrát do měsíce,” líčil pro anglický tisk Borthwick, který je nejstarší aktivní hráč na Ostrovech. A dá se předpokládat, že nejen tam, ale i na celém světě.

81-rok-starý Dickie Borthwick, věřil, že je Británie je nejstarší fotbalista, dnes apelovala na klub, aby přišli a dostat ho poté, co nedokázal najít tým, hrát pro

Do míče pravidelně kope už od roku 1948. “Za tu dobu jsem nasázel více než 400 branek,” chválil se zasloužilý veterán. Dnes má ale problém. Nemá klub, kde by hrál.

Je to pořád náhoda? Neuvěřitelný los LM, Barca, Olympiakos, Bayern, BVB… Stále dokola!

Všechny veteránské celky v jeho okolí zanikly. Věří ale, že se na něj usměje štěstí. Vždyť je ve formě! Přestal podle svých slov už dávno kouřit (30 denně) a před každým mačem si dává šálek zeleného čaje a misku ovesné kaše, aby mu to střílelo.