Nejdražší fotbalisté všech dob aneb Největší výnosy z přestupů. Kdo je králem přestupových cen?

1
2
3
4
5
6

3404


V posledních letech se tržní hodnota hráčů zvedá raketovou rychlostí a sumy, za které přestupují, jsou dechberoucí. Za koho ale kluby utratily v součtu nejvíce peněz? Kdo je tím fotbalistou, který stál giganty největší balík? Na to se podíváme v dnešním článku.

Ve fotbale se vše točí okolo peněz. Velkokluby Evropy nemají nikterak velký problém s tím utratit za hráče milionové částky v eurech. Mezi fotbalisty jsou však klenoty, které se stěhují od jednoho giganta k druhému. A celková cena, za kterou přestupovaly, je obrovská.

Na špičce žebříčku nehledejme například Cristiana Ronalda. Ten ve svém fotbalovém životě udělal jen dva opravdu velké přestupy. Tady budou vládnout jiní. Některým stačilo přestoupit jen párkrát, jiní připomínali spíše kočovníky.

Tady je žebříček fotbalistů s nejvyššími přestupovými výnosy

Cristiano Ronaldo a Paul Pogba

pogba utd

Jak již bylo řečeno, žebříčku nevládne jeden z nejlepších fotbalistů planety, Ronaldo. Do samotné špičky se nevešel ani hráč s rekordní přestupovou částkou, Pogba. Tito hráči jsou na chvostu našeho žebříčku. Jejich přestupy byly ale pokaždé ohromnou přestupovou bombou. Oba dva navíc měli jeden klub při svém velkém přestupu společný. Byl jím Manchester United. Pogba by se mohl možná umístit i o něco výše. Ovšem částka, za kterou přestupoval do United z francouzského Le Havre, není známa.

Chceš být jako Ronaldo? Víme jak na to!

Paul Pogba: 110 000 000 eur 

Le Havre       -> Man. United : ?

Man. United  -> Juventus      : volný

Juventus       -> Man. United : 110 000 000 eur

Crisiano Ronaldo: 111 500 000 eur

Sporting       ->  Man. United : 17 500 000 eur

Man. United  ->  Real Madrid  : 94 000 000 eur