Nechtěné dítě Pato předvádí další zklamání. V Chelsea se pokusil o restart kariéry, ale v klubu už je na obtíž


4656Měla to být jedna další velká brazilská stár. V roce 2007 ho objevili skauti v Jiřní Americe a hned se stěhoval za 20 000 000€ do AC Milán. To mu bylo pouhých 18 let a v Evropě se hovořilo o dalším výjimečném fotbalistovi z Brazílie. Jeho potenciál se mu dařilo dlouhé čtyři roky naplňovat než… Než začal postupně uvadat a řadit se k průměrným, ke kterým prý měl zhlížet z těch nejvyšších fotbalových pater.

 

Řeč je samozřejmě o hráči Alexandre Pato. V AC si mnuly ruce nad tím, jak skvělý uzavřeli obchod s brazilským Internacionalem. Hrač vkladenou důvěru splatil a na trávníku se mu dařilo. Po jeho talentu a umu pokukovaly ty největší evropské kluby.

V roce 2009 dokonce vyhrál anketu Golden Boy, udělovanou pro největšího talenta do 21 let běhajícího po evropských trávnících. Jenže to měl být pomalý konec jeho zlatých časů.

 

Od roku 2011 se fotbalově trápí. Přišla zranění a forma se postupně vytrácela. V sezóně 2012/2013 zasáhl v Milánském klubu jen do sedmi utkání. V AC jim s hráčem došla trpělivost a tak se stěhoval za 15 000 000€ do rodné země.

Konkrétně do celku Corinthians. Tam se Patovi začalo opět trochu dařit a v Evropě zpozorněli. No nejrychlejší byla Chelsea, která si hráče stáhla na hostování.

 

V Chelsea ale Pato pokračoval tam, kde naposledy v Evropě ukazoval jak je na tom. Navíc se nezalíbil přechodnému trenérovi Chelsea Hiddinkovi, který hráče zařadil v hierarchii týmu až za Rémyho a i za dvacetiletého Traorého. Pato se tak nejspíše nedočká vysněného přestupu.

V anglických médiích začali hovořit o jeho působení v týmu. To by prý nemuselo být ani naplněno a hráč by mohl z ostrovů odejít ještě před skončením hostování. V létě mu dokonce vyprší v Corinhians smlouva a kdo ví, co bude dál.

 

Byl to přitom takový talent a v AC se mu opravdu dařilo. Dokázal tam (ještě když měl své dny) vstřelit neuvěřitelných 70 gólů.

https://www.youtube.com/watch?v=uBKIxg5rIFg