Naplní se ten nejčernější scénář? Ronaldo by mohl přijít o ME ve Francii


6548


Nejhorší možný scénář by se mohl stát skutečností. Cristiano Ronaldo by mohl kvůli zranění z ligového zápasu přijít o ME 2016 ve Francii. Lékař portugalské reprezentace má o Ronalda velké starosti.

Ronaldo si přivodil zranění 20.4 v ligovém zápase proti Villarrealu. Ze hřiště odešel před ukončením zápasu a ihned se každý fanoušek Madridu obával, na jak dlouho bude klíčový hráč týmu chybět. Ronaldo vynechal další ligové utkání a chyběl Realu i v Champions League v zápase proti Manchesteru City.

Zranění by však mohlo být podle reprezentačního lékaře portugalska vážnější, než si všichni myslíme. Ronaldův start v odvetě proti City není jistý. O služby jednatřicetiletého špílmachra by se však měla bát i portugalská reprezentace.

“Pokud by měl ve svalu drobnou trhlinu, bude potřebovat osmnáct až jednadvacet dní. Fotbalisté potřebují dvanáct až čtrnáct dní, než se postižené místo zatáhne a následuje pět až sedm dní, aby sval začal normálně pracovat. V případě natažení bude doba léčení samozřejmě kratší. Pokud by to byl tento případ, problém by ho nezastavil od zápasu se City. Jestli se jedná o trhlinu, bude to horší a je zde riziko, že přijde o mistrovství Evropy,” řekl lékař portugalské reprezentace Nuno Campos.