Náhrada za Oscara?! Chelsea zaplatí 50 mega za 22letý talent z Francie


9306


Po velkém přestupu Oscara do Číny, ze kterého Chelsea vytěží částku mezi 60 a 70 miliony eur mají Blues zaplacený “storno poplatek” za změnu výrobce dresů, která proběhne v létě a nyní se mohou v klidu i oni samotní podívat na přestupový trh. S pravděpodobným odchodem dalšího středopolaře Mikela je více než jasné, že Conte zacílí právě na tento post.

Vypjatý okamžik: Rojo dostal facku! Jones se pak prosebným gestem dožadoval o potrestaní viníka

Hráčem, který se momentálně díky fantastické formě nachází v hledáčku evropských velkoklubů je 22letý štítový záložník Monaca a francouzský reprezentant do 21 let Tiemoué Bakayoko. Rodák z Paříže a talent, který už před dvěma lety vyšel knížecí klub na slušných 8 milionů eur (ve 20 letech přišel z mateřského Stade Rennes), dostává v ASM prostor už od začátku svého působení a letos se konečně probojoval do základu.

Ačkoliv není tolik známý, vězte, že Bakayoko, který bývá mimochodem přirovnáván k Nemanju Matićovi, je typem hráče, kterého Chelsea potřebuje. Jeho silnou stránkou jsou jak souboje ve vzduchu, tak i kvalitní driblink a souboje o balón. Bakayoko ale kromě nabídek z movitějších klubů čelí také složitému rozhodování ohledně výběru reprezentace.

Tiemoue Bakayoko is high on Antonio Conte's Chelsea radar

Ačkoliv se narodil v Paříži a reprezentoval Francii ve všech mládežnických výběrech stojí o něj země jeho předků – Pobřeží Slonoviny. “Odehrál jsem zápasy za juniorské týmy Francie, za což jsem samozřejmě rád, ale tím nejdůležitějším pro mě je nyní Monaco a hodlám se plně věnovat klubu,” říká hráč, který má za svůj vzor záložníka Barcelony Sergia Busquetse.

Tomu, že je pro něj nejdůležitější věcí ASM, se ani nemůžeme divit. Francouzská jedenadvacítka totiž vypadla v kvalifikaci na polské EURO 2017, když ji senzačně přeskočilo obrovské překvapení z Makedonie a mladíci ze země Galského kohouta se nevešli ani mezi šťastnou čtveřici, která šla do baráže.

Bakayoko teď tedy bude čekat na nějakou tu pozvánku do seniorské reprezentace od kouče Deschampse. A pochopitelně i na nabídky z celé Evropy. Jeho tržní hodnotu sice Transfermarkt.com vyčíslil na pouhých 6 milionů eur, ale Monaco chce údajně až osminásobek!