Na Messiho nemáme peníze, smutní vedení Barcy. Argentinec může odejít zdarma


22095


Zatímco Cristiano Ronaldo si užívá novou dlouholetou smlouvu, jeho věčný konkurent má smůlu. Žádný kontakt, žádné lepší podmínky. Leo Messi se musí spokojit s tím, co má. Důvod je jednoduchý: Barca nemá peníze.

Katalánci v poslední době prodloužili s Neymarem, Mascheranem a Busquetsem. Následovat mají Iniesta s Rakitičem. Na Messiho, který má kontrakt jen na rok a půl, s ohledem na finanční fair-play nedojde.

GALERIE: Hráči Barcy fasovali nová fára! Nejdražší kousek si odvezl Brazilec Neymar

Argentinec si v Barceloně přijde na zhruba 48 milionů eur hrubého a je nejlépe placený hráč planety. Lepší podmínky mu ale klub zajistit nemůže.

“Nemůžeme si dovolit prodloužit za každou cenu. Pokud je plat příliš vysoký, ohrožuje to celý klub,” potvrdil boss Barcy Josep Maria Bartomeu.

Seznamte se s dvojníkem Lea Messiho! S hvězdou Barcy si ho běžně pletou

Katalánci aktuálně vynakládají na platy přes 65 procent ročního rozpočtu, což je více, než doporučuje UEFA. “Jsme za touto hranicí. Nemáme neomezené zdroje, a to je logické,” dodal Bartomeu.

Messi by tak mohl teoreticky za 18 měsíců odejít z Camp Nou zdarma. K tomu ale téměř jistě nedojde. Vedení Katalánců věří, že se s ním domluví, aniž by mu muselo zvedat plat. “Věříme, že hráči pochopí myšlenku udržitelné budoucnosti,” podotkl Bartomeu.