Na hvězdy Realu se to sype! Další fotbalista má na krku soudy!


4623


Ronalda obvinění z daňových úniků vytočilo na nejvyšší možnou míru a šéfy Realu nejspíše také. Teď se rýsuje další průšvih. Luka Modrič, záložník, který v klubu působí od roku 2012 (podepsal se tedy pod tři vítězství v Lize mistrů z posledních let), teď čelí obvinění doma v Chorvatsku. A je to pořádná polízanice.


Zápas na šedesát minut a zastavování časomíry! Změní se radikálně fotbalová pravidla?


Před týdnem začal v Chorvatsku soud s bývalým šéfem největšího tamního klubu, Dinama Záhřeb, Zdravkem Mamičem. Ten je obviněn z daňových úniků a zpronevěry. Nejde o nijak malé částky, celkem Mamič, jeho bratr a několik spolupracovníků, vyvedli z klubové pokladny 12 miliónů eur a k tomu jsou obviněni z daňových úniků ve výši 1,6 miliónu eur. To všechno pomocí fiktivních dohod s hráči během přestupů a nákupů.

Jedním z těch, kterých se tyto částky týkaly, byl i Modrič. Ten tvrdil, že v jeho smlouvě byl zakotven i dodatek o padesátiprocentním podílu z přestupové částky. Když odešel do Tottenhamu, byl vyplacen a on se o něj podělil právě s Mamičem. Ovšem ještě minulý týden vypověděl, že tento dodatek byl součástí smlouvy z roku 2004. Problém je, že teď se provalila informace, která potvrzuje, že tento dodatek byl ke smlouvě připojen až po jejím ukončení a Modričově odchodu.

Částku, kterou měl od Tottenhamu obdržet klub, si tedy rozdělil hráč s Mamičem a jeho spolupracovníky. Jak tvrdí Modrič, aby tak pokryl své dluhy vůči funkcionářům.  Ve stínu celého soudního procesu to ale vypadá, že se na podvodech Modrič přímo podílel. Navíc má na krku další problém. V Chorvatsku hrozí za křivé svědectví půl roku až pět let vězení. A to je právě to, z čeho je nyní Modrič obviněn. Pokud si neopatří dobrého právníka, pak je více než pravděpodobné, že bude odsouzen. A pak už jen záleží, na jak dlouho. To by byla rána jak pro Madrid, za který nastoupil do 38 zápasů (25 v lize, 2 v domácím poháru a 11 v Evropských pohárech), tak i pro Chorvatskou reprezentaci.