Na EURO bojoval jako správný kapitán a dočkal se odměny! Lanaří ho z Itálie!


6933


Pro český tým do jednadvaceti let již EURO skončilo. Na jednu stranu mužstvo bojovalo až do konce, na druhou stranu poslední místo ve skupině není výsledek, na který by se nějak slavně vzpomínalo. Hodně diskutovaný bude přínos hráčů, kteří měli tým táhnout – Jankto, Schick,… Ale naopak někteří v týmu přesvědčili, že by si větší šanci zasloužili, a jedním z nich je zřejmě i kapitán Michal Trávník.


Juventus možná ztratí supertalent! A důvod vás asi pobaví – traktory!


Ačkoliv ve stínu slavnějších spoluhráčů poněkud zanikl, bylo by špatné ho přehlížet. Sezónu odehrál dobrou. Za Jablonec nastoupil tenhle třiadvacetiletý záložník ke 28 zápasům a vstřelil tři góly. Další čtyři starty přidal v pohárech, a na závěr sezóny si zpestřil ročník startem na EURO. A jako kapitán (což bylo poměrně odvážné rozhodnutí trenéra Lavičky) rozhodně neselhal, naopak. Patřil k tomu nejlepšímu, co jsme na hřišti měli.

Do svědomí si může sáhnout celkem v klidu, rozhodně nic nevypustil. Běhal, bojoval, rozdával míče a naopak sám se nebál nabíhat, byl v neustálém pohybu. A to je věc, která se v moderním fotbale cení. Ne všechny přihrávky od něj byly samozřejmě přesné, to snad v této věkové kategorii ani čekat nelze, ale rozhodně patřil k tomu nejlepšímu. Jestli se tedy před EURO spekulovalo o zájmu Slavie, teď je všechno jinak.

Pojetí hry, které Trávník předváděl, je blízké zejména italské nejvyšší soutěži, právě odtamtud nyní pramení největší zájem. Podle tamních médií o něj má zájem hned několik špičkových klubů. Kromě Sampdorie Janov i FC Janov by mohl zamířit třeba i do Atalanty. Pravda, prostoru by dostal asi méně než v české nejvyšší soutěži, ale rozhodně by si zahrál na skvělé adrese…