Myslel jsem, že skončím s fotbalem. Byla to šílená bolest, vzpomíná na zranění Luke Shaw


47607


Už je fit a levá strany obrany patří jen a jen jemu. Luke Shaw se dostal z těžkého zranění a opět kope v základu Manchesteru United. Jenže moc nechybělo a na fotbal mohl zapomenout. Navždycky. “Myslel jsem na konec,” přiznává 21letý Angličan.

Ten obrázek má řada fanoušků ještě v živé paměti. 15. září 2015, Liga mistrů, stadion PSV. Běží úvodní minuty, domácí stoper Moreno nešetrně zajíždí skluzem do Shawa, pravá noha se mu ohýbá do tvaru hokejky. Obránce United se svíjí v bolestech, hráči odvrací od jeho zranění zrak…

“Ani dnes se na nemůžu na video z toho momentu podívat, dělá se mi z něj špatně. Jediné, co zvládnu, jsou fotky,” vykládal pro anglický tisk Shaw.

Diagnóza pro něj byla krutá. Zlomená holenní i lýtková kost a konec sezony. “Byl jsem v šoku, bolest přišla až později. Moje noha byla úplně na maděru, vůbec jsem netušil, co mám dělat. Dokonce jsem přemýšlel nad tím, že ukončím kariéru, bylo to šílené,” líčil Shaw.

Výsledek obrázku pro luke shaw broken leg

Několik hodin po zranění zažíval peklo. “Nohu mi museli hned otevřít, aby mi z ní dostali sraženou krev. Prožíval jsem takovou bolest, která se nedá ani popsat, nemohl jsem vůbec spát.”

Bylo mu jasné, že je to první z mnoha chirurgických zákroků. Nakonec musel pod nůž dokonce čtyřikrát. Tak vážné jeho zranění bylo.

CR7 otevírá luxusní hotel! Hosty vítá nápis “Vaše nenávist mě dělá nezastavitelným”

Na fotbal v následujících měsících vůbec nemyslel. “Nemohl jsem chodit půl roku, byl jsem o berlích. O hraní jsem nepřemýšlel, vždyť jsem kulhal,” vzpomínal na těžké okamžiky Shaw.

Dnes už je dávno v plném tréninku. Jeho noha se zdá být v pořádku. Pod Mourinhem odehrál na startu sezony Premier League všechny zápasy. Ideální to ale stále není. “Občas to hodně bolí, ale je to normální po tak závažném zranění,” uzavřel smířeně Shaw.

https://www.youtube.com/watch?v=tUPpc_jZepc