“Můj klient si připadá nežádoucí, takže buď mu do týdne připravíte novou smlouvu, nebo si najde jiné působiště,” prohlásil agent Tourého


2250Nedávno se na internetu objevily informace o tom, že opora záložní řady Cityzens – Yaya Touré není v klubu spokojený a připadá si nadbytečný. Nyní se objevila zpráva, podle které měl dát jeho agent klubu ultimátum, podle kterého má vedení jeho klientovi do 7 dnů připravit novou smlouvu, jinak bude Yaya v létě měnit působiště.

Většina fanoušků už o této aféře jistě slyšeli. Ovšem až teď vystoupil na veřejnost Yayův agent a k celé situaci se vyjádřil. Podle jeho slov se situace vyhrotila natolik, že jeho klient zvažuje odchod z klubu a důvodem je chování ostatních hráčů vůči jeho osobě (na to, jak se z Tourého stává vlk samotář se můžeš podívat tady).

“V následujícím týdnu musíme celou situaci vyřešit. Musíme se s klubem domluvit, zda můj klient setrvá ve službách Manchesteru City či odejde do jiného klubu,” vyjádřil se Dimitry Seluk pro deník The Sun.

Zároveň Seluk potvrdil, že jeho klient už několikrát v posledních čtyřech letech zvažoval odchod z Manchesterského klubu. Podle něj mají o jeho klienta největší zájem Inter Milán a Jiangsu Suning, které se chystají toto léto hodně utrácet. Ale jelikož si Yaya velice váží toho, co pro něj modrá část Manchesteru udělala, ihned smetl všechny nabídky anglických celků. “Yaya nemůže fanouškům zapomenout co, že při něm stáli a podporovali ho, takže určitě nepřestoupí do žádného celku v Premier League,” ujistil Dimitry Seluk fanoušky Cityzens.

“Dostali jsme opravdu lukrativní nabídku z čínské Super League, která by z mého klienta udělala jednoho z nejlépe vydělávajících fotbalistů světa. Jenže jemu nejde o peníze. Chce hlavně hrát kvalitní ligu, bavit lidi a hlavně být spokojený, takže tuto nabídku jsme ihned smetli ze stolu.”

“Yaya by nejraději zůstal v City. Miluje toto město, fanoušky a je to také místo, kde umřel jeho bratr Ibrahim, když podlehl boji s rakovinou.”

Tato sága se táhne už  několik týdnu a je jen ve hvězdách, kde Yaya nakonec zakotví. Kde byste ho nejraději viděli vy?