Mourinho se opřel do modly Realu Madrid: To, co Ronaldo předváděl, byla šaškárna…


14380


Nevidí se často, aby se José Mourihno vyjadřoval ke Cristianu Ronaldovi. Nejlépe jejich vztah vystihuje výrok Mourinha.

“S Ronaldem se vzájemně respektujeme, ale na kávu bychom spolu asi nezašli.”

Tak nějak by se dala popsat jejich spolupráci v Madridu. Žádné kamarádičkování, ale plná koncentrace na práci. Mourinho neřeší Ronalda, Ronaldo neřeší Mourinha. Jako by skoro ani jeden druhého nevnímali.

O to víc pozornosti teď na sebe strhl právě Mourinho, když se kriticky vyjádřil na adresu Ronalda.

Euro 2016: Zdálo se, že pro Ronalda to je jedna velká show, celovečerní film v jeho režii. Své ze začátku nevýrazné výkony nahrazoval kritickými poznámkami na adresu Islandu nebo vhozením reportérova mikrofonu do jezera. Ronaldo byl stále středem pozornosti a nebylo tomu jinak ani při finále.

Tam přišlo velké neštěstí. Ronaldo se zranil a musel sledovat větší část utkání z lavičky. Ale ani to nevydržel, a zapojil se do aktivního koučování. Chvíli to vypadalo, že místo trenéra Santose, vede tým Ronaldo. A přesně to nedalo spát Mourinhovi. Tak, jak má ve zvyku jeho prořízlá pusa, na Ronaldovu hlavu snesla pár jízlivých narážek.

Mourinho se vyjádřil ke kritice ohledně Schweinsteigera a objasnil situaci kolem Pogby

“Cristiano Ronaldo ničím nepřispěl v závěrečných minutách finále Eura 2016. Bylo to o 11 hráčích na hřišti a o koučování jejich trenéra. Viděl jsem někoho, kdo prostě neudržel kontrolu a své emoce na uzdě, protože zbývalo jen pár posledních minut k vytouženému cíli. Prostě to byla šaškárna.”

Mourinho pak ještě dodal.

“Samozřejmě neříkám, že je takové chování zlé.”

Však proč by také mělo být? Ruku na srdce, kdo by neudělal pár šaškáren kvůli zviditelnění, že? Třeba Mourinho…

Reakce od Cristiana přišla prakticky okamžitě. Čti zde