Mourinho do vězení? Patří tam, šikanoval Schweinsteigera, říká vlivný právník


6119


Kdo se mu znelíbí, nemá šancí. Končí. A může se snažit sebevíc. O drsných metodách Josého Mourinha se přesvědčil i Bastian Schweinsteiger, který je na odchodu z Manchesteru United. Je ale možné, že tahle kauza bude mít dohru a Portugalec skončí před soudem.

Po začátku přípravy, aniž by mohl přesvědčit o svých kvalitách, slyšel: “Sbal se, není pro tebe místo, jdeš do juniorky.” Mourinho se s 32letým Němcem nemazal. Podle vlivného člena FIFpro Slovince Dejana Stanoviče je ale takové chování nepřijatelné.

“Je to jasná šikana,” řekl anglickým médiím Stanovič, který je zároveň právníkem světové hráčské unie. “Ve Slovinsku by byl Mourinho obviněn a hrozily mu až tři roky vězení,” šokoval právník.

Pro vysoký trest má jasné vysvětlení. “Pokud se jedná o šikanu a obtěžování, je maximální sazba až tři roky. Mourinho se toho jednoznačně dopustil, vzal bych ho k řádnému soudu,” doplnil Stanovič.

A možná že se tak nakonec stane. Slovinec chce nabídnout německému záložníkovi pomocnou ruku. “Schweinsteiger by se měl obrátit na naše sdružení a podat na Mourinha stížnost. Já bych pak žádal pro Mourinha patřičný trest,” poznamenal Stanovič s tím, že každý hráč prvního týmu má právo trénovat s áčkem, pokud se nedopustil disciplinárního prohřešku nebo neztratil výkonnost.

Podobně to vidí i předseda Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Podle něj je Mourinhovo zacházení s někdejší oporou Bavorů za hranou. “V Bayernu by se to nestalo,” prohlásil Rummenigge. “Pokud bude Bastian chtít, můžeme si o jeho návratu promluvit,” dodal boss Bayernu.

https://www.youtube.com/watch?v=SUDwcgGJl9M