Mourinho byl v roce 2004 blízko práci snů, jenže ostrouhal. Co se stalo?


20278


José Mourinho měl v roce 2004 na dosah práci v klubu, který by si přál vést snad každý manažer na světě. Nakonec se otěží ujal někdo jiný…

Vladimír Darida je blízko přestupu k evropskému gigantovi

Když v roce 2004 vyhrál José Mourinho Ligu Mistrů s portugalským Portem, očekávalo se, že se jej budou snažit získat na svou lavičku ty největší kluby. A taky že tomu tak bylo.

V tu dobu konči na lavičce Liverpoolu Gérard Houllier a spekulovalo se o jeho možném nástupci. Největším kandidátem byl právě Mourinho. Nakonec z toho ale sešlo, vše nějak utichlo a „Mou“ skončil v Chelsea. Kormidla klubu z Merseyside se ujal Španěl Rafael Benitez, který dokázal s Valencií vyhrát La Ligu i Pohár UEFA. Všichni už víme jak jeho první sezóna u The Reds dopadla. Památné finále Ligy Mistrů v Istanbulu a triumf, na který se do smrti nezapomíná.

Jenže po letech přišlo prohlášení bývalého hráče Liverpoolu a současného experta na Premier League Dannyho Murphyho. V rozhovoru pro talksport.com byl dotázán, zda by si představil možnost hrát pod Portugalcem.

„Kupodivu, málem se to stalo!“, šokoval odpovědí Murphy.

„Když se oznámil příchod Rafaela Beniteze do Liverpoolu v roce 2004, José Mourinho byl velmi zklamaný. Mourinho chtěl tento job. Liverpool se místo něho rozhodl pro trenéra, který získal triumf ve španělské lize a Pohár UEFA s Valencií. Vím, že Mourinho byl z toho nesmírně zklamaný.“, rozpovídal se o tom.

„Pro mě příchod Beniteze nebyl dobrý, musel jsem opustit Liverpool. Možná, kdyby na lavičku usedl právě Mourinho, chtěl by mě v týmu“, dodal rozpačitě Murphy.

Místo toho portugalský kouč prošel Chelsea, Interem Milán, Realem Madrid, znovu Chelsea a nyní je manažerem Manchesteru United.
Při pohledu na jeho tvář při zápasech s Liverpoolem je patrné, že klub zrovna v oblibě nemá. Že by to bylo zaviněno právě touto událostí?

Na závěr tu přidáváme legendární rozhovor po loňském zápase mezi Chelsea a Liveproolem s José Mourinhem: