Moc nechybělo a Leicester mohl slavit titul o rok dříve! Takhle před třemi lety zazdil šanci na postup do Premier League!

12355

Před třemi lety hrál Leicester City semifinále play-off o postup do Premier League s Watfordem. V prvním zápase na domácím hřišti zvítězil 1:0.

V odvetě otevřel skóre za Watford Matěj Vydra, ale Leicester gólem Davida Nugenta dokázal srovnat. Po změně stran opět navýšil Vydra na 2:1 pro Watford, ale na postupu Lišek se nic neměnilo. Když se zdálo všechno být jasné, začaly se dít věci.

V 90.+7.minutě byla písknuta penalta pro Leicester City a zdálo se být hotovo. Na puntík si míč postavil Anthony Knockaert, hájící momentálně barvy Brightonu. Brankář Watfordu Manuel Almunia ovšem penaltu zneškodnil a i následující dorážku nepustil za svá záda a ještě poslal své spoluhráče do protiútoku. Z něho se podařilo dát domácímu Watfordu postupovou branku na 3:1 a Troy Deeney pobláznil všechny na stadionu. V tu ránu se strhla mela, fanoušci začali oslavně vnikat na trávník a zápas byl na 4 minuty přerušen. Ve 101.minutě byl zápas teprve ukončen a fanoušci znovu vtrhli na hřiště a slavili.

A ještě jedna perlička na závěr. Za Leicester City nastoupil v 61.minutě na hřiště teprve devatenáctiletý Harry Kane.