Mladíček Rashford opět úřaduje! Tímto nádherným gólem poslal United v derby do vedení

4317

Manchesterské derby má vždy vyhrocenou atmosféru. To letošní jí má však o to více vyhrocenou díky tomu, v jaké pozici se oba týmy nacházejí. United prožívají špatnou sezónu a potřebují nutně bodovat. City ztrácejí na vedoucí Leicester a jejich náskok chtějí zmenšit. Již od začátku utkání bylo jasné že se tu bude tvrdě bojovat. Poměrně brzo obdržel žlutou kartu obránce United Smalling.

Ve 14cté minutě měl příležitost Navas, který trefil po přihrávce Silvy nohu hostujícího golmana. V 16cté minutě se mohli hráči hostí radovat. mladíček Rashford přešel přes De Michelise a zakončil vedle Harta přímo do černého. Hosté tedy vedli 1-0. United měli po vstřelené brance další šance. Martial však trefil z poza šestnáctky připraveného Harta. Ve 22hé minutě měl velkou šanci De Michelis, hlavou však namířil míč mimo branku.

Deset minut před koncem poločasu se o zajímavý obstřel brankáře pokoušel Toure. Míč ale letěl kolem pravé tyče branky. Ke konci poločasu se domácí snažili hrát aktivněji a vyrovnat. Hodně jiskřivý byl střet Blinda s Aguerem. Rozhodčí však kartu neudělil a vystačil si pouze s domluvou. Již v nastaveném čase se strhla velká strkanice v pokutovém území City. Do mladíčka Rashforda se pustili obránci domácí poté, co upadl v pokutovém území. Poločas skončil výsledkem City 0-1 United.

Hned v úvodu druhého poločasu se zranil Joe Hart. A střídající Caballero si hned po dvou minutách připravil zákrok, když chytil střelu Roja. Velkou šanci měl v 64. minutě střídající Bony, Smalling mu však zablokoval střelu na branku. o minutu později trefil Aguero hlavou míč do tyče. Citizens byli v následujících minutách aktivnějším týmem. Další tutovku měli City v 71. minutě. To se ale Bonymu opět nepovedlo prostřelit obranu United.

Mangala ostře zajel do Lingaarda a viděl za to od rozhodčího žlutý kartónek. V nastaveném čase Aguero sám před brankou zamířil vedle. Jediný gól vsítil tedy Rashford a United dokázali porazit City 1-0.