Místo večeře na rotoped! Záložník Manchesteru je na štíru s fyzičkou…

3177

Henrik Mchitarjan, od léta posila Manchesteru United, si před časem přivodil nepříjemné zranění. Je to škoda, protože jinak měl velmi pěkně rozjetou sezónu. Arménský reprezentant letos odehrál v Premier League patnáct zápasů, ve třech případech se zapsal do listiny střelců. Nastoupil i v pohárových utkáních. Zranění ho však pustilo na trávník znovu až v zápase s Rostovem v Evropské lize.

Jako blesk z čistého nebe! Messi a spol propadli u další standardky

Rozhodně si nevedl špatně, dokonce vstřelil gól, a to velmi důležitý, neboť jeho trefa znamenala vedení Manchesteru 1:0 (ačkoliv ho poté anglický klub neudržel). Ale navzdory tomu odehrál pouze 67 minut, pak byl střídán. Samozřejmě, nabízelo by se, že ho chtěl trenér šetřit a nechtěl riskovat, že by si hráč obnovil zranění. Ale Mchitarjan ani v nejmenším nevypadal, že by ho vyléčené zranění jakkoliv limitovalo. Spíše mu docházely síly a ke konci svého pobytu na hřišti již nestíhal.

To také potvrdil trenér José Mourinho. Portugalec, který je ve fotbalovém světě známý svou upřímností, nehledal žádná výmluvná slova. Mchitarjan měl příliš dlouhou pauzu a ztratil fyzičku. Pokud bude chtít být znovu platným členem základní sestavy, bude muset zapracovat a tréninkové manko dohnat. Jinak nejspíš zůstane sedět na lavičce.

“Tušili jsme, že zvládne tak šedesát minut, takže jsme ho nehledě na vývoj duelu vystřídali, protože už na tom nebyl se silami nejlépe.”

– José Mourinho, trenér Manchesteru United

Další soutěžní zápas odehraje Manchester již zítra, v FA Cupu nastoupí proti Chelsea. Osmadvacetiletý Arménec bude určitě u toho, otázka je ale, v jaké roli. Jako hráč základní sestavy, jako střídající záložník, nebo jako nehrající náhradník? Uvidíme zítra, jedno je však jisté. Aby se dostal do předchozí formy a zvládl odběhat celý zápas, bude muset vypustit pár kalorií a naopak si střihnout pár koleček kolem stadiónu navíc.