Místo permanentek zavádí klub speciální čip pod kůži! Není tohle přehnané?


2178


No nezní tohle jako z nějakého sci-fi filmu? Identifikovat lidi pomocí čipu pod kůží? Tohle však není žádná vzdálená budoucnost, ale realita. V jednom klubu z Argentiny se takto rozhodli označit příznivce místo klasických permanentek.

Od příští sezóny si fanoušci celku Club Atlético Tigre nemusejí na zápasy nosit permanentní vstupenku. Klubový pokřik, který v překladu zní jako “nosím tě v sobě” tímto nabere na novém významu. Příznivci tamního klubu jsou jedni z nejoddanějších v zemi.

Zájemcům se bude pod kůži implantovat čip, podobně jako tomu je u koček či psů. Takový čip (vstupenku) pak nazývají tamní představitelé “lístek vášně”. Generální sekretář klubu Ezequiel Rocino šel potom všem příkladem a nechal si čip implantovat jako první. Na příhodné místo, pod vlastní tetování tygra, klubového symbolu.

Klub vysvětluje, že nejde o žádné narušení soukromí lidí. Racino tvrdí, že: ,,Klub nedělá nic invazivního, jen urychluje vstup na stadion. Není v tom žádné GPS, pouze členovy údaje.” V prohlášení klubu stojí také: ,,Skener přečte informace z implantovaného čipu, a pokud člen nezaostává v otázce platby příspěvků, turniket ho okamžitě pustí dovnitř.” Co si o celé věci myslíte?