Messi a TOP hráč? Zapomeňte! Southgate mezi 3 nejlepší hráče vybral CR7, Griezmanna a…


5065


Po návratu Zlatého míče zpátky do rukou France Footballu se do ústraní posunulo hlasování o nejlepšího hráče roku FIFA, kde hlasují trenéři, hráči a novináři z každé členské země světové fotbalové federace. Velmi zajímavě poskládal svou elitní trojici kouč anglické reprezentace Gareth Southgate.

ZLATAN Ibrahimovič opět ukázal své ego! Takhle vtipně usadil moderátorku a naštval fanoušky City

Ten při výběru tří nejlepších hráčů uplynulého roku zcela ignoroval hvězdu Barcelony Lionela Messiho. Argentinec přitom v měsíc starém hlasování o Zlatý míč obsadil 2. místo, když se vtěsnal mezi Cristiana Ronalda a šikovného Francouze Antoina Griezmanna.

Výsledek obrázku pro n'golo kante chelsea

A právě tito dva hráči se na rozdíl od pětinásobného vítěze ankety na užší seznam vešli. Doplnil je fotbalista, do kterého by to málokdo řekl. Bývalý stoper Aston Villy nebo Middlesbroughu vybral mezi své tři vyvolené záložníka Chelsea, který měl v minulé sezoně lví podíl na senzačním titulu Leicesteru v Premier League.

Jde o francouzského středopolaře N’Gola Kantého. Jeden z nejlepších hráčů minulého ročníku PL přestoupil v létě za 36 milionů eur do Chelsea, kde se mu neméně daří. 25letý Francouz s malijským původem neodehrál v základní sestavě (vinou karetního trestu) zatím pouze jediný ligový zápas a na kontě má gól v zápase s Manchesterem United.

I proto se tak Kanté mohl kouči Albionu zdát mezi širší fotbalovou veřejností nedoceněným fotbalistou, a tak se rozhodl na nesporné kvality rodáka z Paříže upozornit touhle cestou. Jak na to budou reagovat fanoušci v Anglii, toť otázka.