MAN CITY silně prahne po Aubameyangovi! Neváhá jej vyměnit za…


7295


Manchester City si vytyčil jako hlavní cíl v letním přestupovém období zisk Pierra-Emericka Aubameyanga. Hvězdu Bundesligy se pokusí Citizens získat stůj co stůj a neváhají se vzdát jednoho z nejtalentovanějších forvardů na anglických ligových trávnicích. Řeč je o Kelechim Iheanachovi.

REAL MADRID hodlá v létě hodně utrácet! Na těchto 7 hráčů má španělský Gigant spadeno

20letý fotbalista z Nigérie působí na Etihad Stadium už druhou sezonu, ale v té aktuální nedostává pod novým koučem Guardiolou ani zdaleka tolik příležitostí jako v té minulé. Vloni naskočil odchovanec klubu Taye Academy hned do 26 zápasů (samozřejmě většinou jako náhradník).

Borussia Moenchengladbach v Borussia Dortmund - Bundesliga

Letošní statistika mohla být velmi podobná té loňské, kdyby ovšem v posledních 3 měsících nehrál pouhých 35 minut. Iheanacho i přes roli věčného žolíka dokázal letos nastřílet napříč všemi soutěžemi 7 gólů (z toho 2 v Champions League) a přidat 3 asistence.

Přesto by jej vedení Citizens rádo použilo při smlouvání o transferu jiné africké ofenzivní hvězdy. Kouč BVB Thomas Tüchel vyčíslil hodnotu Aubameyanga na 70 milionů eur. Je ale možné, že rodák z francouzského Lavalu vyjde Manchester City díky svému potenciálu na ještě vyšší cifru.

Citizens pomáhá i to, že už během loňského léta byli v kontaktu s Aubameyangovým otcem. Jednání sice selhala, ale nikdy není samozřejmě všem dnům konec. Gabonský útočník má na západě Německa platnou smlouvu do léta 2020.