Maďaři staví luxusní národní stadion! Eden proti němu bude vesnický plácek

1
2
3
4
5
6
7
8

13707


Čeští fanoušci o něm můžu dál snít, to v nedalekém Maďarsku se dali práce. V Budapešti vyroste luxusní národní stadion, který bude patřit k nejmodernějším na světě.

Dlouho se o tom jen mluvilo, teď je jasné, že slova se změnila v činy. Maďaři totiž začali s rekonstrukcí stařičkého stadionu Ference Puskáse v Budapešti.

Chceš kopny jako Pogba? Mrkni sem!

Se stavebními pracemi se začalo letos v březnu a pokračují podle plánu. Slavnostní otevření má být v roce 2019. Aréna z roku 1953 se změní v chloubu Maďarska.

Rekonstrukce vyjde na závratných 114 milionů eur, přičemž architekti zachovají některé prvky původního stadionu. “Nedotčená zůstane jedna z věží, ve které vznikne muzeum,” vysvětloval hlavní projektant György Skardelli.

Budapešť, 2016. március 21. A drónfelvételen az 1953-ban elkészült budapesti Puskás Ferenc Stadion bontási munkálatai 2016. március 21-za. A tervek szerint nyolc hónapig koláč na bontás, az új aréna építése decemberben kezdõdhet el és 2019-ben fejezõdik být. MTI Fotó: Ruzsa István

Zastřešená aréna pojme až 65 tisíc fanoušků a bude splňovat nejpřísnější požadavky UEFA a FIFA. V roce 2020 by pak měl zrekonstruovaný stadion hostit čtyři utkání mistrovství Evropy.

Super knížka jen za poštovné. ZDE!

Kromě fotbalových zápasů se budou v aréně konat i kulturní akce, koncerty a nejrůznější konference. Kapacita se pak může zvýšit až na 78 tisíc sedaček.

Jak bude vypadat stadion po přestavbě? Mrkni na další stránky